Nowe telewizory LG: 4K Ultra HD

Nowe telewizory LG: 4K Ultra HD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.05.2014 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG wprowadza na polski rynek najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD 2014.
Najnowsza linia telewizorów UB850V to modele w rozmiarach 49 oraz 55 cali, jak również 65 cali.

W telewizorach wykorzystane są najnowsze generacje matryc IPS, skonstruowane specjalnie pod kątem reprodukcji szczegółów obrazu w rozdzielczości 4K, odwzorowania kolorów oraz zapewnienia szerokiego kąta widzenia. Dodatkowo, obraz ma być wyjątkowo stabilny przy prezentacji scen zarówno dynamicznych, jak i statycznych. Wszystkie panele pracują w rozdzielczości 384. x 2160 pikseli.

W przypadku, kiedy nie dysponujemy źródłem sygnału 4K, zamontowany w telewizorach procesor obrazu Tru-ULTRA HD Engine Pro konwertuje materiały o rozdzielczości SD, HD lub Full HD. W ten sposób uzyskamy obraz w jakości zbliżonej do 4K. Za brak zniekształceń mogących się pojawić przy konwersji odpowiada dedykowany algorytm Super Resolution.

Wszystkie telewizory LG 4. ULTRA HD z linii 2014 posiadają wbudowany kodek HEVC, pozwalający na odtwarzanie materiałów 4K z dowolnego nośnika, również poprzez porty USB, LAN, HDMI 2.0 z zachowaniem pełnej płynności obrazu.

W najnowszej linii telewizorów zastosowano także technologię 4. 3D+ . Połączenie 4 krotnie wyższej rozdzielczości Ultra HD z technologią polaryzacyjną pozwala na uzyskanie większego realizmu i większej głębi 3D. Dodatkowe wrażenia daje upscaler 4K 3D, zwiększający rozdzielczość zwykłego materiału Full HD do zbliżonej do 4K oraz pozwalający na uzyskanie głębi efektów 3D. Ponadto, LG zastosowało funkcję kontroli głębi 3D, która pozwala na łatwe regulowanie efektu stereoskopowego. Telewizory z oferty na rok 2014 są także wyposażone w skuteczną funkcję konwersji 2D do 3D.

W telewizorach z linii UB850. firma LG zastosowała system webOS, który pozwala na łatwe i optymalne korzystanie z funkcji Smart TV. Prostota obsługi systemu sprawia, że wyszukiwanie oraz wyświetlanie treści, podłączanie do innych urządzeń, a nawet pierwsze konfigurowanie przebiegają całkowicie bezproblemowo. WebOS zmniejsza liczbę czynności wykonywanych przy przełączaniu dostępnych treści, dzięki czemu pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie i wybieranie. W szczególności, korzystając z menu Launcher użytkownicy mogą łatwo przeglądać usługi lub materiały, nie przerywając oglądania dotychczasowych treści.

Sugerowane ceny:
49UB850V – cena 5499 zł
55UB850V – cena *od 7728 zł *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)