Nowe technologie wkraczają do kościołów

Nowe technologie wkraczają do kościołów

Nowe technologie wkraczają do kościołów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
23.02.2011 09:29, aktualizacja: 23.02.2011 09:40

Elektroniczne rzutniki, plazmowe ekrany i komputery, to nowoczesny sprzęt wkracza do świątyń

Elektroniczne rzutniki, plazmowe ekrany i komputery, to nowoczesny sprzęt wkracza do świątyń - zauważa "Życie Warszawy".

Kościół musi nadążyć za nowoczesnością i umiejętnie połączyć ją z tradycją. Dlatego w kolejnych świątyniach pojawiają się nowe cuda techniki. Na ekranie wyświetlane są już nie tylko teksty pieśni. Bywa, że całe nabożeństwa, włącznie z popularnymi modlitwami.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Większość parafii ma już swoje interaktywne strony internetowe. Wikarym nieobce są blogi, odpisują na e-maile, a niektórzy do kontaktu z wiernymi używają SMS-ów, komunikatora Gadu-Gadu, a nawet Facebooka.

Właściwie wszędzie księża są przychylni technicznym nowinkom. Tam, gdzie ich jeszcze nie ma, przyczyna tkwi najczęściej w kwestiach finansowych lub technicznych. Lecz podstawowa komunikacja mailowa z parafianami jest już niemal powszechnością.

Jednak najnowsze technologie nie mogą przesłonić istoty religii i tradycji, a kontakt poprzez urządzenia elektroniczne nigdy nie zastąpi bezpośredniego spotkania z kapłanem - zaznaczają duchowni w "Życiu Warszawy".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)