Nowe systemy kina domowego Harman Kardon BDS 5.1

Nowe systemy kina domowego Harman Kardon BDS 5.1

Nowe systemy kina domowego Harman Kardon BDS 5.1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.11.2013 13:58

Linia HK BDS 5.1 to trzy modele: BDS 680, b BDS 780W oraz BDS 880, które różnią się przede wszystkim wielkością i mocą kolumn. Wszystkie otrzymały identyczną, sterowaną dotykowo jednostkę centralną.

Jednostka centrala wyposażona jest w uniwersalny, cyfrowy amplituner z odtwarzaczem Blu-ray Disc w standardzie 3D. Za przesył dźwięku z telewizora do głośników systemu odpowiada w niej kanał zwrotny HDMI Audio Return Channel. Za transfer zawartości z iPad, iPhone, iPod, lub iTunes (z komputerów Mac lub PC) odpowiada natomiast technologia AirPlay. Jednostka centralna wyposażona jest także w moduł Bluetooth MultiConnect, która pozwala sparować równocześnie dwa urządzenia, oraz DLNA 1.5. Kodowanie audio odbywa się przez DTS, a odkodowywanie przez Dolby TrueHD i DTS-HD.

Dzięki autorskiej technologii TrueStream, sygnał dźwiękowy jest optymalizowany, tak aby uzyskać optymalne warunki odsłuchu bez względu na używaną aplikację lub źródło dźwięku. Trzy wejścia i jedno wyjście HDMI otwierają drogę do systemu innym źródłom dźwięku, np. konsolom do gier. Urządzenie pracuje w sieci Wi-Fi, posiada też wbudowany tuner FM.

Kalibracja systemu odbywa się automatycznie, z wykorzystaniem EzSet/EQ. Łatwy do zaprogramowania pilot można przystosować do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego i innych urządzeń. Dzięki darmowym aplikacjom, które można sobie ściągnąć z sieci, zdalne sterowanie systemem jest też możliwe ze smartfonu i tabletu pracującego w systemie iOS lub Android.

Zestawy są także wyposażone w 20. milimetrowy subwoofer ze zintegrowanym wzmacniaczem o mocy 200 W. Oprócz kontroli głośności i fazy ma on przełącznik bass-boost, który pozwala dodatkowo poszerzyć przenoszenie basu. Natomiast tylko subwoofer montowany w modelu 880 jest dodatkowo bezprzewodowy, sterowany przy pomocy niewielkiego nadajnika. Za końcowe brzmienie odpowiadają średnio-niskotonowe głośniki o średnicy 75 mm. Są one montowane parami we wszystkich kolumnach satelitarnych i centralnych, podpiętych do końcówek mocy, oferujących 65 W na kanał.

W modelu 68. niewielkie (167 mm wysokości, 0,6 kg) satelity i równie kieszonkowy głośnik centralny mieszczą poza nimi 13-milimetrowy, kopułowy tweeter. W białym zestawie BDS 780, obok identycznych średniotonowców, mamy kopułkę o średnicy 19 mm, a wszystko umieszczone w kolumnach blisko 30 centymetrowej wysokości. W BDS 880 kolumny satelitarne oraz głośnik centralny otrzymały dobrze zestrojone przetworniki nisko-średniotonowe i wysokotonowe kopułki CMMD o średnicy 25mm..

Ceny: HK BDS 680 – 5299 zł, HK BDS 780 – 6599 zł, HK BDS 880 – 7499 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)