Nowe smartfony Samsunga

Nowe smartfony Samsunga

Nowe smartfony Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.03.2013 11:05, aktualizacja: 20.03.2013 14:04

Niedługo do sklepów powinny trafić cztery nowe smartfony Samsunga: GALAXY Young, GALAXY Fame, GALAXY Xcover 2 i GALAXY Express

Niestety nie poznaliśmy jeszcze cen nowych telefonów, ale są to modele ze średniej półki, więc jest szansa, że u operatorów będą dostępne nawet za 1 zł. Wszystkie posiadają system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean.

Samsung GALAXY Young i GALAXY Fame - Dual SIM dla graczy

Samsung GALAXY Young i Samsung GALAXY Fame to najnowsze smartfony wyposażone w Samsung Game Hub Lite - centrum grupujące najnowsze gry mobilne. Dodatkową zaletą tych smartfonów jest rozwiązanie Dual SIM, czyli możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch kart SIM.

GALAXY Young ma być przystępny cenowo i, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do młodych użytkowników. Smartfon ten dostępny będzie w kolorach: białym, granatowym, czerwonym i metaliczno-srebrnym. Z kolei GALAXY Fame dostępny będzie w kolorze perłowej bieli i metalicznym błękicie.

Oba telefony wyposażono w procesor 1 GHz, 76. MB (GALAXY Young) lub 512 (GALAXY Fame) pamięci RAM oraz stosunkowo niewiele pamięci wewnętrznej, bo jedynie 4 GB, które możemy na szczęście rozszerzyć za pomocą kart microSD nawet o kolejne 64 GB. Zarówno model Young, jak i Fame posiadają ekran HVGA TFT, przy czym pierwszy z wymienionych modeli ma wyświetlacz o przekątnej 3,27 cala, a drugi 3,5 cala. Oba smartfony wyposażono w akumulator o pojemności 1300 mAh, a za łączność w obu modelach odpowiadają moduły Wi-Fi 802.11 b/g/n. Dodatkowo w modelu Young skorzystamy również z Wi-Fi Direct - technologii podobnej do Bluetooth, ale o większym zasięgu. Mówiąc o Bluetooth, ten sposób łączności oczywiście jest dostępny w obu modelach, przy czym w GALAXY Young zastosowano standard 3.0, a w Fame 4.0. GALAXY Fame opcjonalnie może być również wyposażony w moduł NFC. Samsung nie zapomniał również o nawigacji i wyposażył oba smartfony w moduł GPS, przy czym w GALAXY Fame jest on dodatkowo wspierany przez obsługę rosyjskiego
systemu GLONASS.

Poza wspomnianym wcześniej Samsung Game Hub Lite, oba smartfony posiadają fabrycznie zainstalowany program do zarządzania danymi w Chmurze - S Cloud, który umożliwia m.in. prostą synchronizację danych i tworzenie kopii zapasowych. Dzięki systemowi Motion UI nowe urządzenia reagują na ruch. Wystarczy odpowiednio poruszyć smartfonem w celu odświeżenia i aktualizacji widgetów oraz innych danych, a gdy w danej chwili nie ma możliwości odebrania połączenia, obrócenie urządzenie automatycznie wyciszy dzwonek.

W zależności od docelowego rynku sprzedaży, modele GALAXY Young i GALAXY Fame będą dostępne także w wersjach Dual SIM, dzięki czemu można wygodnie korzystać z dwóch numerów zarówno przy telefonowaniu, wysyłaniu wiadomości tekstowych oraz korzystaniu z internetu. Funkcja Always On odpowiada za przekazywanie nieodebranych połączeń na drugą kartę SIM, a Hybrid Dual SIM umożliwia korzystanie z transmisji danych w systemie 3. na jednej karcie SIM, przy jednoczesnym prowadzeniu rozmowy na drugiej karcie. Niestety nie wiemy jeszcze czy i jacy operatorzy zaoferują wersje Dual SIM na polskim rynku.

Samsung GALAXY Xcover 2 - smartfon dla aktywnych

GALAXY Xcover 2 to nowy smartfon przeznaczony dla osób aktywnych, potrzebujących wyjątkowo wytrzymałych urządzeń mobilnych. Zaprezentowany na barcelońskich targach Mobile World Congress smartfon należy do najbardziej odpornych telefonów na rynku.

Telefon zabezpieczono przed działaniem pyłu i piasku. Jest on także odporny na półgodzinne zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra (stopień ochrony IP 67). Ciekawostką jest przycisk sterujący aparatem fotograficznym, który pozwala na wykonywanie podwodnych zdjęć. Urządzenie możemy też zabezpieczyć przed upadkiem za pomocą specjalnego paska z uchwytem. Dodatkową ochronę zapewnia specjalna blokada baterii.

Wszystkich podróżników GALAXY Xcover 2 ma przyciągnąć fabrycznie wgraną bazą map Google i ulepszonym systemem GPS + GLONASS charakteryzującym się skróconym o 2. proc. czasem detekcji sygnału i dokładniejszym wskazaniem lokalizacji. Telefon jest wyposażony w lampę błyskową LED z funkcją latarki oraz niezwykle wydajną baterię o pojemności 1700 mAh, której żywotność sięga 570 godzin pracy.

Dodatkowo w smartfonie została zainstalowana aplikacja Cardio Trainer Pro, która pomaga w treningach - pozwala opracować indywidualny program ćwiczeń, śledzi postępy, a także rejestruje czas treningu i uzyskiwane prędkości podczas biegu lub jazdy na rowerze.

GALAXY Xcover 2 posiada ekran o przekątnej 4 cali i rozdzielczości WVGA (800x48. px). Zdjęcia i filmy wykonamy głównym aparatem fotograficznym 5 MPx i kamerą VGA umieszczoną z przodu telefonu. Za szybkie przesyłanie danych odpowiada moduł Bluetooth v 4.0, który oferuje lepszą od wcześniejszych wersji łączność, przy mniejszym zużyciu energii oraz możliwość wykrywania kompatybilnych urządzeń na odległość do 50 m. Sercem smartfonu GALAXY Xcover 2 jest dwurdzeniowy procesor 1 GHz.

Podobnie, jak w modelach Young i Fame, również w Xcover 2 zastosowano system Motion UI, który umożliwia sterowanie funkcjami smartfona za pomocą gestów, np. wyciszenie przez obrót telefonu. Szybka synchronizacja danych, tworzenie kopii zapasowych i ich odtwarzanie są dostępne dzięki zainstalowanej fabrycznie aplikacji S-Cloud. Natomiast funkcja S Voice pozwala za pomocą komend głosowych sprawdzić prognozę pogody, znaleźć dane kontaktowe rozmówcy, czy zrobić zdjęcie. Opcja Best Shot sugeruje wybór najlepszego zdjęcia w serii, a znana z GALAXY S III funkcja Smart Stay automatycznie wygasza ekran, gdy odwróci się od niego wzrok. Posiadacze nowego Samsung GALAXY Xcover 2 będą też mogli korzystać z preinstalowanych w telefonie aplikacji multimedialnych serii Samsung Hub, m.in. z najnowszych wersji Readers Hub, Video Hub, Game Hub oraz Music Hub.

Samsung GALAXY Express z obsługą sieci 4G LTE

Nowy smartfon Samsung GALAXY Express powstał przede wszystkim z myślą o rynkach, na których działają już szybkie sieci 4. LTE. W tym modelu Samsung skupił się przede wszystkim na szybkim przesyłaniu danych. Funkcja Allshare Play umożliwia wysyłanie obrazu i dźwięku na telewizory Smart TV i urządzenia mobilne Smart firmy Samsung. Funkcja S Beam gwarantuje szybki transfer plików za pomocą wbudowanego w telefon modułu NFC przez zetknięcie dwóch urządzeń. W GALAXY Express znajdziemy też interfejs MHL, który pozwala łatwo podłączyć smartfon do dowolnego monitora HD. Nie zabrakło również najnowszego standardu Bluetooth 4.0 i Wi-Fi Direct, oraz samego modułu Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.

Ekran, jaki znajdziemy w Samsungu GALAXY Express to 4,5-calowy Super AMOLED Plus. Procesor w tym modelu to dwurdzeniowy układ o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Dane zapiszemy na 8 GB pamięci flash, którą możemy rozszerzyć o maksymalnie 3. GB za pomocą kart micro SD. Zastosowana w tym modelu bateria jest jeszcze pojemniejsza niż w opisywanych wcześniej nowościach - jej pojemność wynosi 2000 mAh.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)