Nowe rutery Linksys Smart Wi-Fi

Nowe rutery Linksys Smart Wi‑Fi

Nowe rutery Linksys Smart Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.04.2012 12:56

Cisco przedstawił nową linię ruterów Linksys Smart Wi-Fi. Trzy nowe rutery Linksys Smart Wi-Fi wyróżnia działanie z prędkością do 900 Mb/s. Współdziałają z oprogramowaniem następnej generacji, Cisco Connect Cloud, dzięki któremu można łatwo połączyć się z siecią domową z dowolnego miejsca na świecie. Da nam to zupełnie nowe możliwości: m.in. zdalnie ustawimy klimatyzację, podłączymy się do domowego monitoringu, będziemy mogli zarządzać energią elektryczną.

Rutery Linksys Smart Wi-Fi serii EA (EA4500. EA3500 i EA2700) umożliwiają łączenie się z chmurą sieciową, sprawne przesyłanie danych, zamawianie materiałów wideo na żądanie, granie w sieci itp.

Cisco Connect Cloud
Cisco Connect to oprogramowanie, które umożliwia zarządzanie ustawieniami sieci oraz łatwą obsługę ruterów Linksys serii E i X. Już w czerwcu dostępny będzie w nowej wersji, czyli Cisco Connect Cloud (chmura sieciowa). Oprogramowanie dedykowane jest urządzeniom serii EA. Umożliwi dostęp do zasobów sieci domowych z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko to za pomocą zwykłej przeglądarki. Po zalogowaniu się na stronie Cisco Connect Cloud użytkownicy będą mogli dodawać do sieci nowe urządzenia, zezwalać gościom na dostęp do internetu, ustawiać system kontroli rodzicielskiej. W najbliższym czasie Cisco wprowadzi kolejne aplikacje, dedykowane konkretnym urządzeniom działającym w sieciach domowych.

Cisco i partnerzy
Cisco nawiązało współpracę z kilkudziesięcioma wiodącymi producentami sprzętu (m.in. Whirlpool), a także z firmami opracowującymi aplikacje oraz dostawcami usług. Z naszymi partnerami dzielimy wspólną wizję prostego w obsłudze, inteligentnego domu, zintegrowanego w ramach jednej sieci. Następna generacja ruterów domowych Smart Wi-Fi firmy Cisco wraz z inteligentnymi aplikacjami pozwoli konsumentom łatwo kontrolować swoje urządzenia, zarówno w domu jak i poza nim. –. mówi Warwick Stirling, Dyrektor Globalny ds. Energii i Zrównoważonego Rozwoju w firmie Whirlpool.

Seria ruterów Linksys EA będzie dostępna w maju 201. r. Nowe oprogramowanie Cisco Connect Cloud będzie bezpłatne. Cisco planuje udostępnić je w czerwcu. Aplikacje oraz rozwiązania partnerskie, wykorzystujące domową platformę sieciową Cisco, dostępne będą od czerwca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)