Nowe rozwiązania w technologii słonecznej Sharp

Nowe rozwiązania w technologii słonecznej Sharp

Nowe rozwiązania w technologii słonecznej Sharp
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.08.2012 12:52

Na targach Intersolar w Monachium, oddział d/s technologii słonecznej Sharp Electronics Europe, oprócz modułów słonecznych i rozwiązań do magazynowania energii, zaprezentował nowe zestawy PV do instalacji w prywatnych domach. Dzięki współpracy z europejską fabryką modułów we Wrexham w Anglii, dział d/s technologii słonecznej Sharp Energy Solution skupia się na kompletnych rozwiązaniach skierowanych do domów prywatnych.

Tegoroczne targi Intersolar były już dziewiątymi z rzędu, na których Sharp zaprezentował swoje „słoneczne”. portfolio. W dniach od 13 do 15 czerwca firma pokazała nowe panele słoneczne i całą gamę rozwiązań służących do obniżenia kosztów związanych z użytkowaniem energii elektrycznej. Kolejnym aspektem jaki podkreślano były sposoby dokonywania zakupów, oferowane przez nowy sklep internetowy, w którym instalatorzy paneli słonecznych mogą składać zamówienia na kompletne rozwiązania dla swoich klientów, wybierając wachlarza dostępnych zestawów PV.

Na targach Intersolar zaprezentowano przykładowe zestawy do instalacji w ogródkach dachowych. Standardowe rozwiązania o mocy od 1,5 do 4 kWh są przeznaczone dla niedużych segmentów fotowoltaicznych. Grupę docelową dla zestawów PV stanowią instalatorzy paneli słonecznych, sprzedający kompletne rozwiązania bezpośrednio użytkownikom końcowym. Zestawy te są dostępne wraz z panelami polikrystalicznymi.

Wystawa dała również możliwość do zaprezentowania rozwiązań służących magazynowaniu energii, które firma Sharp planuje wprowadzić do sprzedaży jesienią 201. roku. Dzięki mocy 3,5 lub 5 kWh, rozwiązania te mogą magazynować wytworzoną energię elektryczną do wykorzystania w późniejszym czasie. W efekcie klienci mogą w dużym stopniu uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej.

W tym roku po raz pierwszy na stanowisku firmy Sharp, został zaprezentowany moduł polikrystaliczny złożony z 6. ogniw, z czarną ramą i czarną folią na tylnej ścianie. Moduły klasy do 245 kWh powinny być dostępne w sprzedaży od sierpnia. Dla tych - i innych - modułów firma Sharp przedłużyła okres dobrowolnej gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)