Nowe, przenośne banki energii od Sony

Nowe, przenośne banki energii od Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.10.2014 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie Sony pojawiły się trzy nowe modele banków energii o zróżnicowanej pojemności akumulatorów. Dostępne urządzenia mają pojemność od 3000 do 10000 mAh.

. Dla skrócenia czasu ładowania wszystkie akumulatory wytwarzają prąd wyjściowy o natężeniu 1,5 A. Zastosowanie technologii hybrydowo-żelowej przeciwdziała stopniowemu zmniejszaniu się pojemności akumulatora: nawet po 100. cykli ładowania spadek pojemności wynosi niespełna 10%.

CP-V5

Mimo zastosowania akumulatora o pojemności 50. mAh ładowarka CP-V5 waży tylko 145 g, a zgromadzony w niej zapas energii wystarcza na dwukrotne ładowanie smartfona. Urządzenie jest wyposażone w diodowy wskaźnik, który sygnalizuje bliskie wyczerpanie się akumulatora. Daje to użytkownikowi czas na znalezienie źródła zasilania i odnowienie zapasu energii. Ładowarka CP-V5 pojawi się w wersji czarnej, białej, niebieskiej i zielonej.

CP-V10

Ładowarka CP-V1. sprosta oczekiwaniom przy dużym zapotrzebowaniu na energię. Urządzenie ma wymiary 72,0 x 127,0 x 17,5 mm, waży 245 g, a w jego wnętrzu kryje się akumulator o pojemności 10 000 mAh. Umożliwia on czterokrotne naładowanie smartfona, ale może także posłużyć za źródło zasilania innych urządzeń, takich jak tablet lub aparat cyfrowy. Czarna ładowarka CP-V10 będzie zaopatrzona w powłokę chroniącą przed powstawaniem rys — taką samą jak w modelu CP-V5. Wbudowany wyłącznik zmniejsza ryzyko przypadkowego wyładowania akumulatora, którego stan można sprawdzić dzięki czterem wskaźnikom diodowym.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

CP-V3A

Najmniejsza z nowych ładowarek — zmodernizowana CP-V3A — jest wyposażona w akumulator litowy o pojemności 3000 mAh. Jej wymiary wynoszą 38,8 × 99 × 19 mm. Ładowarka CP-V3A będzie oferowana w kolorze białym, niebieskim i fioletowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)