Nowe polskie atrakcje na Google Maps

Nowe polskie atrakcje na Google Maps
Źródło zdjęć: © chip.pl

23.04.2015 12:12, aktual.: 23.04.2015 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach najnowszej aktualizacji na Mapach Google pojawią się nowe kolekcje zdjęć Street View. Internauci będą mogli odbyć wirtualny spacer po atrakcjach z pięciu województw.

Prezentowane panoramiczne zdjęcia zostały wykonane przy użyciu plecaka Street View - Trekkera, który pojawił się w Polsce po raz pierwszy w zeszłym roku. Operator niosący plecak Street View odwiedził m.in. Twierdzę Boyen w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim, Skansen Lokomotyww Zduńskiej Woli Karsznicach w województwie łódzkim, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Kościół Świętego Michała Archanioła w Binarowej w województwie małopolskim, w którym zdjęcia wykonywał również wózek Trolley.

Najwięcej nowych obiektów udostępnionych na Mapach Google w funkcji Street View znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Od dzisiaj można wybrać się na wirtualną wycieczkę po najciekawszych miejscach na Mazurach i zobaczyć Twierdzę Boyen w Giżycku, wybudowaną w przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno, Wilczy Szaniec w Gierłoży koło Kętrzyna - hitlerowską siedzibę z czasów II wojny światowej, przejść się po kładce znajdującej się na jeziorze Niegocin i podziwiać okolicę z tarasu widokowego, a nawet wyruszyć w rejs po jeziorach Niegocin i Kisajno. Na Street View są też dostępne zdjęcia z Mamerek koło Węgorzewa, gdzie znajduje się kompleks bunkrów niemieckich i Muzeum II Wojny Światowej oraz z Mazurskiego Parku Atrakcji (zwanego Mazurolandią) w Parczu koło Kętrzyna. Można też podziwiać eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku.

W województwie łódzkim Na Mapach Google warto przejść się po Ogrodzie Zoologicznym w Łodzioraz odwiedzić Skansen Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach. Internauci mogą się też wybrać na wycieczkę po Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz zwiedzić dwa muzea znajdujące się w województwie lubelskim: Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum - Miejsce Pamięci w Bełżcu, Oddział Państwowego Muzeum na Majdanku.

Z województwa małopolskiego na Street View zostały udostępnione zdjęcia panoramiczne Kościoła Świętego Michała Archanioła w Binarowej, wykonane za pomocą Street View Trekkera oraz wózka Trolley.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Dane na wieczność

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)