Nowe, pojemne lodówki Samsung RB7000

Nowe, pojemne lodówki Samsung RB7000
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.05.2015 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung pokazał nowe modele energooszczędnych lodówek typu combi z serii RB7000, charakteryzujące się zwiększoną przestrzenią użytkową. Urządzenia są dedykowane osobom, które często dokonują dużych zakupów spożywczych.

Pojemność lodówki to jeden z najistotniejszych czynników decydujących o jej wyborze przez rodziny wielodzietne. Często kupują one wiele produktów spożywczych na zapas, dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków ich przechowywania. W nowych lodówkach Samsunga z serii RB700. zastosowano technologię Space Max. Wydajny system izolacji sprawił, że ścianki lodówki stały się cieńsze. W takim urządzeniu konsument posiada niewiele mniej miejsca na przechowywanie produktów spożywczych niż w dużej lodówce typu side-by-side. W zależności od wersji, pojemność modeli z linii RB7000 wynosi od 373 l do nawet 410 l, natomiast wysokość od 193 cm do 202 cm.

W zależności od modelu, nowe lodówki z linii RB700. wykorzystują systemy chłodzenia All-Around Cooling lub TWIN Cooling. System All-Around Cooling równomiernie chłodzi całe wnętrze lodówki. Zimne powietrze jest wydmuchiwane przez system nawiewów umieszczonej na każdej półce, co pozwala zachować równomierną i stałą temperaturę w każdym punkcie wnętrza. Z kolei system TWIN Cooling bazuje na dwóch niezależnych obiegach powietrza w chłodziarce i w zamrażalniku. Dzięki temu powietrze w zamrażalniku jest suche, a w lodówce zachowuje idealny stopień wilgotności, nawet na poziomie do 70%.

Nowe urządzenia z linii RB700. zostały także wyposażone w system No Frost. Funkcja zapewnia automatyczne rozmrażanie i dłuższą świeżość przechowywanej żywności. Produkty wyróżniają się również dwiema dodatkowymi funkcjami: Power Freeze, czyli szybkie rozmrażanie oraz Power Cool – szybkie chłodzenie.

Kompresor Digital Inverter automatycznie dostosowuje swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie. System pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i tym samym obniżyć rachunki za prąd. Energooszczędność urządzeń gwarantują wysokie klasy energetyczne. Dodatkową zaletą lodówek jest ich cicha praca - poziom głośności wynosi 3. dB(A).

W zależności od modelu urządzenia wyposażone są w półkę na wino, składaną półkę, tackę na lód oraz dodatkowe półki i szuflady. Drzwi lodówki otwierają się pod kątem 9. stopni, nawet jeśli stoi ona bezpośrednio przy ścianie. Zapewnia to swobodny dostęp do jej wnętrza i umożliwia łatwe wyjmowanie z niej nawet największych produktów. W nowych modelach zastosowano także rozwiązanie podwyższające walory smakowe przechowywanych produktów, takie jak szufladę Fresh Zone, w której można przetrzymywać mięso i świeże ryby w obniżonej temperaturze

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)