Nowe płyty główne firmy Asus

Nowe płyty główne firmy Asus

Nowe płyty główne firmy Asus
Źródło zdjęć: © Asus
12.07.2010 12:23, aktualizacja: 12.07.2010 14:36

Firma Asus prezentuje technologię Dual Intelligent Processors - w którym dwa inteligentne procesory odpowiedzialne są za optymalizację systemu, zapewniającą wyższe osiągi i większą oszczędność energii.

Nowa architektura składa się z procesorów TurboV Processing Unit, w skrócie TPU, oraz Energy Processing Unit, w skrócie EPU. Producenci procesorów wciąż zwiększają liczbę rdzeni i zmniejszają proces technologiczny, aby podnieść moc obliczeniową. Nowa technologia firmy Asus pozwala na optymalizację systemu zwiększając osiągi, a jednocześnie zapewniając zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Obraz
© (fot. Asus)

TPU w czasie rzeczywistym zwiększa moc obliczeniową i jednocześnie monitoruje osiągi, aby zapewnić stabilność pracy. Przejmuje część obciążeń głównego procesora i tak zarządza dostępnymi zasobami, aby zapewnić jak największe osiągi.

EPU (Energy Processing Unit) to drugi element architektury Dual Intelligent Processors. Jednostka ta monitoruje zużycie energii i odpowiednio nim zarządza, zapewniając oszczędność energii i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

EPU dokładnie i stale analizuje zużycie energii, odpowiednio zwiększając i zmniejszając zasilanie. Wiąże się to z oszczędnością, szczególnie podczas przeglądania stron internetowych, edycji dokumentów i wykonywania prac biurowych. Pierwotna moc obliczeniowa przywracana jest automatycznie i natychmiast, więc ma więc mowy o przestojach, czy przerwach w pracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)