Nowe ogniwa paliwowe Samsunga dla żołnierzy

Nowe ogniwa paliwowe Samsunga dla żołnierzy

Nowe ogniwa paliwowe Samsunga dla żołnierzy
Źródło zdjęć: © IDG.pl
10.04.2009 21:00, aktualizacja: 14.04.2009 09:23

Firma Samsung zaprezentowała nowe prototypowe ogniwo paliwowe DMFC (Direct Methanol Fuel Cell). Przeznaczone ono jest do militarnych zastosowań - ma zapewnić żołnierzom niezbędną ilość energii dla sprzętu elektronicznego, w który są wyposażeni.

W ogniwach paliwowych DMFC energia elektryczna powstaje w wyniku reakcji zachodzącej między metanolem, wodą i powietrzem. Produktami ubocznymi powstającymi w wyniku takiej reakcji jest niewielka ilość pary wodnej oraz dwutlenku węgla, dlatego ogniwa DMFC są postrzegane jako ekologiczny produkt, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi bateriami. Zaletą ogniw jest też to, że można je w ciągu kilku sekund zregenerować, instalując nowy pojemnik z metanolem.

Najnowsze rozwiązanie Samsunga przeznaczone jest dla żołnierzy i ma zapewnić będącemu na ich wyposażeniu elektronicznemu sprzętowi do 7. godzin pracy. Ogniwo jest w stanie wygenerować na jednym "ładowaniu" 1800 watogodzin energii, natomiast jego waga to ok. 3,5 kg.
Pierwsze egzemplarze nowych ogniw (po fazie niezbędnych testów) powinny się znaleźć na wyposażeniu amerykańskich żołnierzy w przyszłym roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)