Nowe odtwarzacze Blu-Ray 3D od Samsunga BD-ES6000 i 6300

Nowe odtwarzacze Blu‑Ray 3D od Samsunga BD‑ES6000 i 6300

Nowe odtwarzacze Blu-Ray 3D od Samsunga BD-ES6000 i 6300
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.01.2012 14:18, aktualizacja: 27.03.2012 15:43

Samsung zaprezentował dwa nowe, inteligentne i wielofunkcyjne odtwarzacze Blu - modele BD-ES6000 i BD-E6300. Pierwszy z nich oferuje nowe możliwości dostępu do filmów i zdjęć z wielu urządzeń. BD-E6300 to natomiast odtwarzacz Blu-ray 3D wyposażony w tuner naziemnej telewizji cyfrowej. Oba odtwarzają obraz w jakości Full HD 1080p.

Już niedługo w ofercie Samsung znajdziemy nowe urządzenia stworzone zgodnie z filozofią "3S" - symetria, smukła obudowa i napęd typu slot-in. Odtwarzacze posiadają obudowy ze zintegrowanym mechanizmem do którego nośnik optyczny wsuwany jest przez szczelinę oraz centralnie umieszczony interfejs, który zapewnia proste sterowanie i zarządzanie urządzeniem. Urządzenia nie posiadają elementów mechanicznych, zapewniając cichsze i sprawniejsze ładowanie płyty w czasie krótszym niż jedna sekunda.

Dzięki wydajnemu procesorowi, nowe odtwarzacze Blu-ray 3. konwertują pliki o niższej rozdzielczości do jakości Full HD 1080p, niezależnie od wyjściowej rozdzielczości filmu czy programu. Co ważne, funkcja ta dotyczy także klipów wideo w niskiej rozdzielczości odtwarzanych strumieniowo z źródła zewnętrznego. Dzięki dostępowi do Smart Hub będzie można korzystać z wielu serwisów, treści i aplikacji za pośrednictwem odtwarzacza Blu-ray.

Samsung proponuje również nową aplikację do zdalnego sterowania dostępną dla smartfonów z platformą Android lub iOS. Po podłączeniu smartfona do sieci domowej, w której działa odtwarzacz Blu-ray, użytkownicy będą mogli w łatwy sposób obsługiwać urządzenie i korzystać z klawiatury QWERTY telefonu, aby wprowadzać dodatkowe dane.

Oba urządzenia trafią do sprzedaży w Polsce na przełomie marca i kwietnia. Ceny nie są jeszcze znane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)