Nowe Notebooki Asus serii K

Nowe Notebooki Asus serii K

Nowe Notebooki Asus serii K
11.03.2011 12:03

Wchodzące właśnie na rynek wowe notebooki Asus z serii K wyposażone są w procesory mobilne Intel Core drugiej generacji (oparte na architekturze Huron River) oraz karty graficzne z serii NVIDIA GeForce GT 500. Ta konfiguracja powinna zapewnić odpowiednią wydajność w pracy wielozadaniowej i multimediach.

Modele z nowej serii K wyposażono w wytrzymałe pokrywy z fakturowanego aluminium. Komputery dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej oraz srebrnej. Zastosowana technologia Asus IceCool zapewnia komfort pisania - oparcia na nadgarstki zawsze pozostają przyjemnie chłodne. Technologia IceCool bazuje na specjalnym układzie wewnętrznym, w którym komponenty generujące ciepło, takie jak procesor i karta graficzna, znajdują się na spodzie notebooka - z dala od użytkownika. Technologia IceCool sprawia, że nowe notebooki z serii K w znacznie mniejszym stopniu nagrzewają się podczas użytkowania. Seria K wykorzystuje także technologię Asus Palm Proof, która wykrywa niezamierzony kontakt z touchpadem i zapobiega przypadkowym ruchom wskaźnika myszy.

Obraz
© (fot. Asus)

W nowych notebookach z serii K zastosowano procesory Intel Core drugiej generacji, które usprawniają pracę wielozadaniową. 32-nanometrowy proces technologiczny, niskie wymagania w zakresie zasilania oraz technologia NVIDIA Optimus przedłużają natomiast czas pracy na baterii .

Notebooki wyposażono w karty graficzne NVIDIA z serii GeForce GT 500. Oferują one obsługę DirectX 11, a najwyższy model karty GeForce GT 540M obsługuje 2 GB dedykowanej pamięci wideo DDR3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)