Nowe netbooki i tablety Asus na targach Computex

Nowe netbooki i tablety Asus na targach Computex

Nowe netbooki i tablety Asus na targach Computex
01.06.2011 16:00, aktualizacja: 01.06.2011 16:11

Na targach Computex, odbywających się na Tajwanie, Asus zaprezentował szereg nowych urządzeń mobilnych z serii Eee. Zaprezentowano cztery tablety oraz nowe modele netbooków, które będą dostępne na rynku w 2011 roku

Tablety Eee Pad Transformer TF101, Eee Pad Slider SL101 i Eee Pad MeMO 3D

Transformer TF10. jest tabletem, wyposażonym w dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2, system operacyjny Android 3.0 Honeycomb i panoramiczny ekran IPS multi-touch o przekątnej 10,1 cala. Ekran wykonano z odpornego na uszkodzenia szkła Corning Gorilla. Po podłączeniu opcjonalnej stacji dokującej, Eee Station, tablet przeistacza się w komputer z klawiaturą QWERTY i możliwością pracy na baterii do 16 godzin.

Obraz
© (fot. Asus)

Producent zapowiada przy okazji, że już niebawem udostępniona zostanie aktualizacja systemu Android - do wersji 3.1 Honeycomb. Ogólnoświatowa aktualizacja systemu operacyjnego odbędzie się w trybie FOTA (za pośrednictwem internetu).

Eee Pad Slider SL10. to tablet dla użytkowników mobilnych, którzy potrzebują ciągłego dostępu do fizycznej klawiatury QWERTY, lecz nie chcą nosić ze sobą oddzielnego akcesorium. Slider posiada analogiczną specyfikację sprzętową do Eee Pad Transformer, wliczając dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2 oraz system operacyjny Android 3.0 Honeycomb. Tablet został wyposażony w wygodną klawiaturę QWERTY ukrytą pod 10,1-calowym wyświetlaczem multi-touch. Ekran zamontowano na ruchomym mechanizmie, dzięki czemu wyświetlacz można unieść, uzyskując dostęp do klawiatury.

Obraz
© Asus Eee Pad Slider SL101 (fot. Asus)

Nowy Eee Pad MeMO 3. został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy ponad wszystko cenią kompaktowość. Bazujący na systemie Android 3.0 tablet wyposażono w 7-calowy ekran multi-touch, który może być obsługiwany za pomocą dotyku lub dołączonego do zestawu rysika. Umożliwia on użytkownikowi przejście w tryb pisma odręcznego i korzystanie z MeMO 3D jak z cyfrowego notesu. Producent obiecuje, że oferowany wraz z urządzeniem zestaw słuchawkowy MeMIC gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Przy pracy w orientacji poziomej, urządzenie MeMO 3D oferuje tryb 3D niewymagający okularów.

Obraz
© Asus Eee Pad MeMO 3D (fot. Asus)

Tablet Eee Slate EP121

ASUS Eee Slate EP12. wyposażono w duży wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala oraz dwurdzeniowy procesor Intel Core i5. Tablet został zaprojektowany z myślą o użytkownikach szukających urządzenia łączącego w sobie mobilność tabletu i wydajność notebooka.

Obraz
© Asus Eee Slate EP121 (fot. Asus)

Urządzenie pracuje w środowisku Windows 7 Home Premium. Tablet wyposażono w pojemnościowy ekran dotykowy IPS z rozdzielczością 1280x80. i szerokim kątem widzenia (178 stopni), który oferuje dwie możliwości obsługi. Urządzenie może być obsługiwane za pomocą dotyku oraz - gdy potrzebna jest większa precyzja - dołączonym do zestawu rysikiem. Dostępny z dyskiem SSD o pojemności do 64 GB, Eee Slate EP121 został wyposażony w Wi-Fi 802.11n i Bluetooth 3.0, zapewniające łączność bezprzewodową. W Eee Slate EP121 zainstalowano 2-megapikselową kamerę internetową i gniazdo mini-HDMI. Wyświetlaną klawiaturę uzupełnia możliwość obsługi zewnętrznej klawiatury Bluetooth.

Netbooki ASUS Eee PC X101, ASUS Eee PC 1025

ASUS Eee PC X10. to netbook o grubości 17,6 mm i wadze nieprzekraczającej 950 g. W urządzeniu zastosowano system operacyjny Intel MeeGo. Netbook wyposażono w ekran o przekątnej 10,1 cala, klawiaturę QWERTY, najnowszy procesor Intel Atom N435 oraz antenę Wi-Fi 802.11b/g/n.

ASUS zaprezentował również - bliźniaczy w stosunku do Eee PC X10. - model X101H. Netbook wyposażony został w system MeeGo lub Windows 7 Starter oraz dysk solid state lub dysk mechaniczny.

Eee PC 102. to nowa wersja odnoszącego wiele sukcesów Eee PC Seashell. Modele z tej serii wyposażone są w procesory Intel Atom. Urządzenie wyposażono w 10,1-calowy ekran. Gniazdo HDMI gwarantuje wysokiej jakości transmisję wideo HD na duży ekran, a kamera internetowa z 4-krotnym zoomem sprawdzi się w komunikacji z przyjaciółmi i rodziną. Netbooki wyposażono w Wi-Fi 802.11n i Bluetooth 3.0. Nie zapomniano również o obsłudze USB 3.0. Eee PC 1025 może pracować na baterii nawet do 14 godzin.

W netbookach ASUS Eee PC X101H oraz Eee PC 1025 zastosowano technologię ASUS Instant On umożliwiającą powrót do wcześniej zapisanej sesji w zaledwie dwie sekundy, a w przypadku modelu Eee PC 1025 pozostawanie w stanie gotowości nawet przez dwa tygodnie. Netbooki ze wspomnianych serii dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)