Nowe nawigacje Mio z nowym oprogramowaniem

Nowe nawigacje Mio z nowym oprogramowaniem

Nowe nawigacje Mio z nowym oprogramowaniem
22.06.2009 12:19, aktualizacja: 22.06.2009 12:29

Mio ogłosił swoją nową strategię produktową i technologiczną, prezentując najnowsze produkty z oprogramowaniem nawigacyjnym Mio Spirit.

Mio zaprezentowało dwa modele z najnowszej serii nawigacji: Mio Moov S555 i Mio Moov S505. Obydwa urządzenia wyposażone są w ekran panoramiczny o przekątnej 4,7 cala, a ich obudowa mierzy zaledwie 13,9 mm grubości.
Poza atrakcyjnym wyglądem, nawigacje z serii Mio Moov S oferują nowe funkcje, które zapewnia oprogramowanie Spirit.
Mio Spirit wykorzystuje intuicyjny interfejs użytkownika, wymagający mniejszej liczby kliknięć w celu odszukania potrzebnych informacji.

Chcąc stworzyć system nawigacyjny, który koncentruje się na potrzebach użytkowników, Mio przeprowadziło międzynarodowe badania, żeby poznać opinie klientów w różnych grupach wiekowych. Same prace nad opracowaniem oprogramowania trwały dwa lata. Mio Spirit został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić zarówno fazę planowania, jak i etap samej podróży. Nie jest to już zwykły system, prowadzący od punktu A do B. Urządzenie pomaga użytkownikom odkryć więcej informacji o punktach docelowych oraz o trasie, którą się poruszają. Mio Spirit wykorzystuje intuicyjny interfejs użytkownika, wymagający mniejszej liczby kliknięć w celu odszukania potrzebnych informacji.

Obraz
© Mio Moov S555 (fot. Mio)

Oprogramowanie Mio Spirit okaże się pomocne na każdym etapie drogi:

 Planowanie: Aplikacja Mio More Desktop instalowana na komputerze osobistym pomaga zaplanować trasę wykorzystując te same dane mapowe i POI, jakie znajdują się w urządzeniu. Oprogramowanie NavPix do nawigacji wg zdjęć oraz fabrycznie wczytane przewodniki turystyczne pomagają planować trasę i oferują szczegółowe informacje o ważnych punktach.

 Podróż: widok TrueMaps wzorowany jest na wyglądzie tradycyjnej mapy papierowej, oferuje bardzo czytelny, łatwy w odbiorze obraz i większy komfort nawigacji.

 Poznawanie: tryb Explore Mode ułatwia przeglądanie map w poszukiwaniu wszystkich pobliskich punktów POI, oszczędzając czas, jaki zwykle wiązał się z wykorzystaniem wielu warstw menu.

Obraz
© Mio Moov S505 (fot. Mio)

Dostęp do rozbudowanych informacji o punktach POI ułatwia zintegrowany Przewodnik Turystyczny. Dzięki funkcji zapisu, użytkownicy mogą zapisać do swojej osobistej księgi podróży informacje o danym miejscu, trasie, a także notatki głosowe. Mogą je później udostępnić innym lub ponownie przejrzeć.
Mio Spirit oferuje także wyszukiwanie wg słów kluczowych, które ułatwia odnajdywanie punktów POI. Zamiast wprowadzać dokładną nazwę np. restauracji, wystarczy wpisać jej część, np. „café”, aby odszukać wszystkie pobliskie punkty POI z „café”. w nazwie.

„Mio Spirit to prawdziwy przełom wśród istniejących aplikacji nawigacyjnych. Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs sprawia, że użytkownicy mogą w pełni cieszyć się w podróży wygodą, jaką daje korzystanie z nawigacji.” - podsumowuje Samuel Wang, prezes Mio Technology.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)