Nowe monitory od Samsunga

Nowe monitory od Samsunga

27.06.2011 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadził do sprzedaży dwie nowe grupy monitorów z rodziny Hub Monitor - CA550 i CA750. Wyposażono je w centralny hub USB 3.0, ułatwiający podłączenie różnych urządzeń (drukarki, myszki, klawiatury, telefonu komórkowego itp.) oraz "grupowe" przyłączenie ich do laptopa przy pomocy jednego kabla. Możliwe jest także ładowanie urządzeń zasilanych bateriami bezpośrednio z monitora.

Monitory z serii Hub przeznaczone dla osób, które podróżują z laptopem, ale często też zasiadają z nim przy pełnowymiarowym monitorze w domu lub swoim miejscu pracy. Wówczas nie muszą podłączać do komputera przenośnego kabli od żadnych dodatkowych urządzeń (z wyjątkiem zasilacza) - jedynym podłączonym do laptopa urządzeniem będzie monitor, w przypadku modelu CA55. poprzez kabel USB, zaś w modelu CA750 laptop może być podłączony także drogą bezprzewodową (w ten sposób także jest transmitowany obraz do wyświetlenia na monitorze).

Obraz
© (fot. Samsung)

Hub, w który wyposażone są monitory, zawiera szereg gniazd –. HDMI, audio, sieciowe, oraz cztery porty USB, dwa w standardzie 2.0 i dwa 3.0. Po podłączeniu kablem USB lub bezprzewodowo monitor automatycznie ustawia optymalną rozdzielczość. Stopka urządzenia daje dużą swobodę w jego ustawieniu - dolną krawędź monitora można ustawić maksymalnie nisko, aby znajdowała się na wysokości ustawionego obok laptopa, albo też dość wysoką ją podnieść, aby laptop postawić przed monitorem i jednocześnie korzystać z dwóch ekranów.

Pierwszy z monitorów ma przekątną 23-cali, drugi natomiast 27. Oba urządzenia pracują w rozdzielczości 1920x1080 pikseli, ich czas reakcji wynosi 2ms, kąty widzenia to 170 stopni w poziomie i 160 stopni w pionie. Jasność monitorów to odpowiednio 250 i 300 cd/m2.

Ceny detaliczne monitorów serii CA550 wynoszą 1349 zł za model 23-calowy i 1839 zł za model 27-calowy, zaś serii CA750 – 2199 zł za model 27-calowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także