Nowe monitory od Della z Ultra HD

Nowe monitory od Della z Ultra HD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.02.2014 11:51, aktual.: 19.02.2014 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dell wprowadził do sprzedaży dwa nowe modele monitorów pracujące w rozdzielczości Ultra HD. Urządzenia będą dostępne w rozmiarach 32 i 24 cali.

32-calowy UltraSharp UP3214Q

Dell UP3214. to propozycja skierowana przede wszystkim do profesjonalistów i graczy. Monitor IPS pracuje w rozdzielczości UltraHD (3840 x 2160 pikseli), czyli zapewnia 4-krotnie wyższą szczegółowość obrazu niż monitory wyposażone w matrycę Full HD. Dzięki technologii PremierColour monitor ma precyzyjnie odwzorowywać kolory z pokryciem barw na poziomie 99% AdobeRGB i 100% sRGB. Jego głębia kolorów to natomiast 1,07 miliard, a kąty widzenia wynoszą 176 zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Monitor jest wyposażony w porty HDMI, DisplayPort, mini-DisplayPort i USB 3.0 oraz czytnik kart pamięci typu 6-w-1. O oszczędność energii ma natomiast dbać PowerNap – funkcja inteligentnego zasilania będąca częścią oprogramowania Dell Display Manager.

Dodatkowo, monitor można wzbogacić o kolorymetr (przyrząd do pomiaru i analizy barw), stereofoniczną listwę dźwiękową i specjalne ramie pozwalające na montaż monitora do krawędzi biurka.

24-calowy mniejszy brat

Mniejszy monitor z rodziny UltraSharp został zaprojektowany do realizacji wymagających zadań graficznych, takich jak np. edycja wideo, projektowanie komputerowe, tworzenie aplikacji lub gier. Dzięki szerokim kątom widzenia oraz ruchomej podstawie, monitor powinien zapewnić komfort użytkowania nawet kilku osobom jednocześnie. 24-calowy UltraSharp nie ustępuje technicznie swojemu większemu odpowiednikowi oferując 1,0. miliarda kolorów i 99% pokrycie palety AdobeRGB oraz całkowite pokrycie palety sRGB. Jest on wyposażony w 4 porty USB 3.0, HDMI, DisplayPort, mini-DisplayPort oraz czytnik kart pamięci typu 6-w-1.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także