Nowe monitory ASUS z tunerem TV

Nowe monitory ASUS z tunerem TV

Nowe monitory ASUS z tunerem TV
31.07.2009 15:16

Najnowsze monitory firmy ASUS z serii T1 zostały teraz wyposażone w tuner TV. Urządzenia łączą w sobie to, co najlepsze w monitorze i technologii telewizyjnej LCD. Dzięki temu umożliwiają oglądanie telewizji w jakości HD oraz odtwarzanie płyt Full HD Blu-ray. Seria T1 pracuje w rozdzielczości Full HD 1080p (1920x1080).

Monitory dostępne w wersji 22. 24 i 27-calowej mają wbudowane tunery TV, dzięki czemu pozwalają użytkownikom na oglądanie kanałów cyfrowych (DVB-T) i analogowych (PAL/SECAM) oraz korzystanie ze wszystkich powszechnych w Europie funkcji telewizyjnych. Dodatkowo, monitory oparto na technologii Splendid Video Intelligence, która dostosowuje parametry wyświetlacza tak, aby zapewnić zoptymalizowaną gamę kolorów w 4 trybach (Scenery, Night View, Game i Standard). Użytkownik sam, w łatwy sposób, może wybrać odpowiedni dla siebie tryb.

Obraz
© (fot. Asus)

Monitory serii T1 to także technologia ASCR (ASUS Smart Contrast Ratio), która zwiększa współczynnik kontrastu aż do skali 20000:1. dzięki czemu obraz w filmach oraz grach wideo jest ostry i bardziej realistyczny. Za jakość obrazu telewizyjnego odpowiedzialne są filtry grzebieniowe 2D/3D, funkcja redukcji szumów, a także funkcja 3D de-interlace.
Monitory wyposażono w następujące złącza: 2 HDMI, 2 wejścia SCART, D-Sub, Composite, Component, S-Video, audio-in jack, wyjście S/PDIF, wyjście audio, wyjście słuchawkowe i slot CI. Do monitora T1 dołączony jest także pilot zdalnego sterowania.

Za dźwięk odpowiadają podwójne, 7-watowe głośniki stereo ukryte za siatkami maskującymi. Użytkownicy mogą skonfigurować ustawienia dźwięku wybierając jeden z 4 trybów: Vocal, Rock, Soft i Boom. Są one dostosowane odpowiednio do treści mówionych, muzyki rockowej, muzyki łagodnej i gier. Cena urządzeń nie została podana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)