Nowe modele NavRoad także do korzystania z Internetu

Nowe modele NavRoad także do korzystania z Internetu
Źródło zdjęć: © IDG.pl

17.10.2009 16:00, aktual.: 19.10.2009 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępne są już dwa nowe modele urządzeń GPS - NavRoad NR460BT i NR560BF. Dołączenie Internet Explorera sprawia, że można za ich pomocą przeglądać zasoby Internetu.

NavRoad NR460BT i NR560BF to dwa zestawy nawigacji samochodowej, dostępne w ofercie dystrybutora, firmy Jamicon. NavRoad NR460BT wyposażono w ekran dotykowy o wielkości 4,3. oraz pamięć 1GB, drugie urządzenie ma wyświetlacz o wielkości 5" i dysponuje pamięcią 2 GB.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

W obydwu modelach zainstalowano system Windows CE 5.0 Professional oraz Internet Explorer w wersji 6.0. Warte podkreślenia jest to, że producent zostawił użytkownikom możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania.
Urządzenia łączą się z Internetem korzystając z telefonu w charakterze modemu, a transmisja odbywa się przez interfejs Bluetooth. Dzięki przeglądarce, w trakcie podróży można surfować po Sieci.
Bluetooth umożliwia także skorzystanie z urządzeń w charakterze urządzenia głośnomówiącego. Z telefonu pobierana jest wówczas książka telefoniczna oraz historia połączeń.

Wkrótce ma się pojawić specjalny moduł oprogramowania o nazwie Traffic, dzięki któremu kierowcy będą otrzymywać dokładne informacje związane z miejscowościami znajdującymi się na trasie podróży.

Nowe modele obsługują Java Script oraz SSL/TLS, umożliwiają też korzystanie z dodatkowych punktów POI. Ponadto model NR560BF wyposażono w transmiter FM, dzięki czemu dźwięki wydawane przez urządzenie słychać w głośnikach samochodowych.

Elementem wyposażenia obydwu zestawów są też aktywne stacje dokujące oraz uchwyty. Urządzenia NavRoad są objęte 2-letnią gwarancją "door-to-door".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)