Nowe lornetki Nikon Prostaff 7

Nowe lornetki Nikon Prostaff 7

Nowe lornetki Nikon Prostaff 7
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
17.08.2011 12:42, aktualizacja: 22.09.2011 14:56

Nikon wprowadził na rynek nowe lornetki Nikon Prostaff 7. Oferta została rozszerzona o dwa modele o parametrach 8x42 i 10x42. Urządzenia charakteryzują się dobrą optyką oraz klasycznym wzornictwem. Lornetki przeznaczone są zarówno dla miłośników przyrody, jak i aktywnego wypoczynku.

Lornetki Prostaff 7 zapewniają dobry obraz w niemal każdych warunkach. W nowych modelach zastosowano zaawansowany układ optyczny wykonany ze szkła ekologicznego, nie zawierającego ołowiu i arsenu. Dzięki pryzmatom w układzie dachowym, z powłoką korygującą przesunięcie fazy, lornetki oferują wysoką rozdzielczość i dobrą widoczność szczegółów. Dodatkowo, pryzmaty oraz wszystkie soczewki pokryte zostały wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi.

Dla zapewnienia wygody, lornetki wyposażono w muszle oczne o regulowanym odsunięciu z blokadą, umożliwiające łatwe ustawienie ich w pozycji odpowiadającej indywidualnym preferencjom obserwatora. Dzięki dużemu odsunięciu źrenicy wyjściowej nowe modele mogą być bez problemów wykorzystywane również przez osoby noszące okulary.

Niewielka masa i odpowiednie rozłożenie środka ciężkości sprawiają, że nowe modele pewnie leżą w dłoni, a gumowana obudowa korpusu zapewnia wygodny i pewny uchwyt. Rozwiązanie to zabezpiecza również urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wypełnienie lornetek azotem oraz pierścienie uszczelniające skutecznie chronią wnętrze przed zalaniem i zaparowaniem. Co więcej, nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m do 1. minut nie jest w stanie ich uszkodzić.

Cena modelu PROSTAFF 7 8x42 w cenniku Nikona wynosi 649,59 zł, a modelu PROSTAFF 7 8x42 - 730,89 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)