Nowe komputery Sony VAIO na lato

Nowe komputery Sony VAIO na lato

Nowe komputery Sony VAIO na lato
Źródło zdjęć: © Producenta
06.07.2011 14:46, aktualizacja: 05.01.2012 13:30

Oferta komputerów Sony VAIO na tegoroczne lato, została stworzona z myślą o pracy i wypoczynku. Nowe komputery mają być wydajne, mobilne, a ponadto wyróżniać się ciekawym wzornictwem.

Notebooki VAIO F z ekranem 16 cali

Notebooki VAIO F zostały wyposażone w ekran o przekątnej 1. cali i rozdzielczości Full HD nadający się do oglądania obrazu 3D. Aby przełączać się między trybami 2D i 3D, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Komputer standardowo obsługuje gry oraz filmy 3D z płyt Blu-ray. Można ponadto oglądać trójwymiarowe panoramy. Oprócz tego, naciskając jeden przycisk można uzyskać symulowany obraz trójwymiarowy z dwuwymiarowego obrazu z płyty Blu-ray albo DVD.

Obraz
© VPCF21Z1E (fot. Producenta)

Notebooki VAIO E z ekranami 15,5 oraz 17,3 cala

Seria VAIO E to propozycja dla początkujących użytkowników, która powinna sprawdzić się w codziennych zastosowaniach. Obudowa oprócz eleganckiego wyglądu i kilku i wersji kolorystycznych została atrakcyjnie wykończona co ułatwia trzymanie przenoszonego komputera. Wszystkie modele z tej serii zostały wyposażone w wygodną klawiaturę z wydzielonym blokiem numerycznym. Specjalny przycisk Quick Web umożliwia szybkie połączenie się z internetem i przeglądanie stron www.

Obraz
© VPCEJ1M1E (fot. Producenta)

Wybrane modele mają wbudowany odtwarzacz Blu-ray i kontrastowy wyświetlacz, dzięki czemu nadają się do oglądania filmów. Dzięki wyjściu HDMI komputer można podłączyć do telewizora HD, a zgodność z najnowszym standardem Bluetooth 3.0 pozwala na bezprzewodowe łączenie się z innymi urządzeniami.

Notebooki VAIO C z ekranami 14 cali

Kolorowe notebooki VAIO z serii C pozwolą wyrazić styl użytkowników. W ofercie znajdują się także dwa „świecące”. modele w kolorze pomarańczowym i zielonym, w których zastosowano przezroczyste pokrywy.

Obraz
© VPCCA2S1E (fot. Producenta)

Kontrastowy, panoramiczny wyświetlacz o wielkości 1. cali / 15,5 cala z diodowym podświetleniem powinien zapewnić komfort podczas przeglądania stron www i redagowaniu dokumentów. Uzupełnieniem podświetlanej klawiatury jest tabliczka dotykowa obsługująca wielodotyk oraz czujnik oświetlenia, który optymalizuje jasność obrazu i komfort patrzenia na ekran.

Wybrane modele zawierają hybrydową kartę graficzną, która automatycznie przełącza się między trybem większej wydajności a trybem energooszczędnym, w zależności od wykonywanych zadań.

Seria smukłych i lekkich notebooków VAIO S z ekranem 13,3cala

Seria VAIO S adresowana jest do klientów biznesowych. Posiada płaską obudowę o grubości 2. mm. Komputer waży około 1,75 kg. Wewnętrzny akumulator litowo-polimerowy powinien dostarczyć energii na maksymalnie 7 godzin pracy. Można do niego dokupić dodatkowy akumulator, przystosowany do ładowania niezależnie od komputera oraz do podłączania do pracującego komputera. W takiej konfiguracji całkowity czas pracy powinien wzrosnąć do 14 godzin.

Obraz
© VPCSB1V9E (fot. Producenta)

Hybrydowy system graficzny zapewnia automatyczne przełączanie między zintegrowanym procesorem GPU a kartą graficzną o większej wydajności. Powłoką przeciwodblaskową, która pokryty jest ekran LCD powinna wpłynąć na komfort pracy przy każdym oświetleniu.

System Quick Boot skraca czas uruchamiania systemu Windows 7 nawet o połowę, w porównaniu do zwykłych notebooków. Użytkownik ma też do dyspozycji przycisk WEB, pozwalający szybko uruchomić komputer i rozpocząć przeglądanie internetu. Wybrane modele są wyposażone w modem 3. zapewniający szerokopasmową łączność z szybkością do 7,2 Mb/s przy wykorzystaniu sieci telefonii komórkowej.

Seria notebooków VAIO Y ekranem 11,6 cala

Netbooki z serii VAIO Y posiadają ekran 11,6 cala i baterię zapewniającą nieprzerwaną pracę do sześciu godzin. Powinny sprawdzić się podczas komunikacji ze znajomymi oraz pracy biurowej.

Obraz
© VPCYB2M1E (fot. Producenta)

Całość waży niespełna 1,5 kg. Posiada wytrzymałą obudowę z cylindrycznym zawiasem oraz kontrastowy, panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 11,6 cala, który powinien wystarczyć do wyświetlaniu stron www i redagowaniu dokumentów.

Wygodne pisanie ma umożliwić pełnowymiarowa klawiatura, którą uzupełnia touchpad z obsługą gestów. Na liście wyposażenia znajdziemy także kamerę internetową Motion Eye oraz wyjście HDMI do wyświetlania materiałów HD na telewizorze.

Dostępne są również tańsze notebooki VAIO YB, oparte na technologii Vision firmy AMD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)