Nowe komputery dotykowe HP Touchsmart 610

Nowe komputery dotykowe HP Touchsmart 610

17.02.2011 16:13, aktual.: 18.02.2011 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP zaprezentowało nowy komputer typu All-in-One z serii Touchsmart. TouchSmart 610 ma wyświetlacz HD o przekątnej 23 cali, który można odchylać od pionu o 5 stopni w przód i o 60 stopni w tył. Monitor z podświetleniem LED ma szeroki kąyt widzenia nawet po odchyleniu. Można go również obracać o 180 stopni wokół osi.

Obudowa typu All-in-One zajmuje niewiele miejsca, a dodatkowe klawisze funkcyjne umieszczono w przejrzysty sposób po bokach ekranu.

Komputery wyposażono w znane już oprogramowanie HP TouchSmart dedykowane cyfrowej rozrywce. Umożliwia ono przeglądanie Internetu, edycję fotografii lub korzystanie z portali społecznościowych. Oprócz aplikacji zoptymalizowanych pod kątem obsługi dotykowej, takich jak Twitter oraz aplikacje RecipeBox, czy aplikacje obsługujące kamerę internetową i odtwarzanie muzyki, użytkownik może również pobierać nowe aplikacje z serwisu TouchSmart Apps Center. Komputery wyposażono także w technologię Beats Audio, która poprawia jakość brzmienia dźwięku.

Obraz
© (fot. HP)

Ciekawym rozwiązaniem w serii TouchSmart 61. jest aplikacja HP Link-Up. Umożliwia ona przekształcenie komputera w centrum domowej sieci, do którego można podłączyć każdy komputer PC lub laptop. W rezultacie użytkownik może łatwo przenieść pliki z fotografiami i filmami wideo, aby przeglądać je na większym ekranie o wysokiej rozdzielczości.

Na rynku USA komputery sprzedawane są między innymi w takiej konfiguracji: Intel Core i7 880 3.07Ghz z 8GB RAM, karta graficzną ATI Radeon 5570, dyskiem twardym 2TB i napędem Blu-Ray. Pracują pod kontrolą systemu Windows 7 Ultimate. Niestety nie nie udało nam się dowiedzieć w HP jakie konfiguracje będą dostępne w Polsce - a szkoda. Ceny i dostępność
Komputer HP TouchSmart610 Consumer PC pojawi się na rynku w maju po cenie początkowej od 4999 PLN w zależności od konfiguracji. Należy jednak założyć, że ta cena dotyczy znacznie słabszej konfiguracji, niż ta podana wyżej. Do komputera dołączona jest gra R.U.S.E. firmy Ubisoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)