Nowe komputery dotykowe HP Touchsmart 610

Strona głównaNowe komputery dotykowe HP Touchsmart 610
17.02.2011 16:13
Nowe komputery dotykowe HP Touchsmart 610

HP zaprezentowało nowy komputer typu All-in-One z serii Touchsmart. TouchSmart 610 ma wyświetlacz HD o przekątnej 23 cali, który można odchylać od pionu o 5 stopni w przód i o 60 stopni w tył. Monitor z podświetleniem LED ma szeroki kąyt widzenia nawet po odchyleniu. Można go również obracać o 180 stopni wokół osi.

Obudowa typu All-in-One zajmuje niewiele miejsca, a dodatkowe klawisze funkcyjne umieszczono w przejrzysty sposób po bokach ekranu.

Komputery wyposażono w znane już oprogramowanie HP TouchSmart dedykowane cyfrowej rozrywce. Umożliwia ono przeglądanie Internetu, edycję fotografii lub korzystanie z portali społecznościowych. Oprócz aplikacji zoptymalizowanych pod kątem obsługi dotykowej, takich jak Twitter oraz aplikacje RecipeBox, czy aplikacje obsługujące kamerę internetową i odtwarzanie muzyki, użytkownik może również pobierać nowe aplikacje z serwisu TouchSmart Apps Center. Komputery wyposażono także w technologię Beats Audio, która poprawia jakość brzmienia dźwięku.

288760518326696083
Źródło zdjęć: © (fot. HP)

Ciekawym rozwiązaniem w serii TouchSmart 61. jest aplikacja HP Link-Up. Umożliwia ona przekształcenie komputera w centrum domowej sieci, do którego można podłączyć każdy komputer PC lub laptop. W rezultacie użytkownik może łatwo przenieść pliki z fotografiami i filmami wideo, aby przeglądać je na większym ekranie o wysokiej rozdzielczości.

Na rynku USA komputery sprzedawane są między innymi w takiej konfiguracji: Intel Core i7 880 3.07Ghz z 8GB RAM, karta graficzną ATI Radeon 5570, dyskiem twardym 2TB i napędem Blu-Ray. Pracują pod kontrolą systemu Windows 7 Ultimate. Niestety nie nie udało nam się dowiedzieć w HP jakie konfiguracje będą dostępne w Polsce - a szkoda. Ceny i dostępność
Komputer HP TouchSmart610 Consumer PC pojawi się na rynku w maju po cenie początkowej od 4999 PLN w zależności od konfiguracji. Należy jednak założyć, że ta cena dotyczy znacznie słabszej konfiguracji, niż ta podana wyżej. Do komputera dołączona jest gra R.U.S.E. firmy Ubisoft.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)