Nowe kompakty z wymienną optyką od Panasonic

Nowe kompakty z wymienną optyką od Panasonic

Nowe kompakty z wymienną optyką od Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.05.2013 13:00, aktualizacja: 20.06.2013 13:07

Firma Panasonic sukcesywnie rozbudowuje system fotograficzny Lumix G. Ostatnio do gamy aparatów dołączyły dwa nowe kompakty z wymienną optyką. To Lumix DMC-G6 i DMC-GF6. Zobaczmy co nowego oferują bezlusterkowce Panasonic.

Warto przypomnieć kilka podstawowych faktów na temat systemu Lumix G. Był to pierwszy system bezlusterkowy jaki faktycznie pojawił się na rynku (choć Olympus zapowiedział swój aparat wcześniej). Cyferka 6 przy nazwach aparatów oznacza natomiast piątą już generację obydwu modeli. Oprócz aparatów, system Lumix G składa się z już 19 obiektywów. Na stronie producenta można zobaczyć przegląd aktualnie dostępnych szkieł.

Lumix DMC-G6

Niespełna rok po premierze Lumixa G5 Panasonic zaprezentował jego następcę. Według przedstawicieli producenta we wnętrzu Lumixa DMC-G6 znalazł się całkiem nowy układ przetwarzania obrazu. Pojawiły się również nowe czułości, a jakość zdjęć wykonywanych w wysokich rejestrach ISO została poprawiona.

Podobnie jak Lumix G6. GF6 również urósł. W największym stopniu jest to wynik wprowadzenia ruchomego ekranu, który z jednej strony pogrubia konstrukcję, a z drugiej pozwala na kadrowanie w ciekawych pozycjach czy nawet zrobienie autoportretu z ręki – tysiące użytkowników będą mogły zregnować z z łazienkowych luster.

Na obudowę apartu wróciło pokrętło wyboru trybów fotografowania (które wzbogacono o kolekcję nowych filtrów artystycznych) oraz lampa błyskowa, której tak bardzo brakowało w poprzednim modelu. Materiały, z których wykonano aparat sa poprawne, ale podobnie jak w wypadku poprzedników, wzornictwo nie porywa.

Najciekawszą z nowych funkcji jest obsługa łączności bezprzewodowej. Aparatem można sterować przy użyciu smarfona lub tabletu. Za pomocą tych urządzeń możemy między innymi: dostarczyć aparatowi danych geolokalizacyjnych, zmnieniać niektóre parametry obrazu (Iso, balans bieli, itp.) podejrzeć to co ‘widzi’. sam aparat czy wreszcie po prostu zrobić zdjęcie.

Czy ten bezlusterkowiec jest rewolucyjny? Raczej nie. To kolejne wcielenie znanego produktu wyposażonego w nowe funkcje, przystające do epoki, w której wprowadzany jest na rynek. Na stronie Panasonic.pl możemy zapoznać się z pełną specyfikacją aparatu Lumix DMC-GF6. Co pojawienie się aparatów lumix G6 i GF6 zmienia na polskim rynku? Pominąwszy zmiany na plus w jakości obrazu i sam rozmiar systemu Lumix G, rozważając jaki bezlusterkowiec (czy kompakt z wymienną optyką) wybrać należy zastanowić się na ile zależy nam na funkcjach bezprzewodowego łączenia się aparatu z innymi urządzeniami, gdyż to właśnie ich wprowadzenie jest największą zmianą w nowych bezlusterkowcach Panasonic.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)