Nowe kina domowe 4K 3D i Blu-ray od LG

Nowe kina domowe 4K 3D i Blu-ray od LG

Nowe kina domowe 4K 3D i Blu-ray od LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.06.2013 12:31, aktualizacja: 14.06.2013 13:54

LG wprowadza dwa zestawy kina domowego Blu-ray 3D - BH7530T oraz BH7430P, których główne cechy to standard wyświetlania Ultra HD i dźwięk przestrzenny 5.1. Oba zestawy charakteryzują się pełną integracją z urządzeniami przenośnymi, wbudowanym modułem Wi-Fi. Na polskim rynku debiutuje również nowy, topowy odtwarzacz Blu Ray BP730, z funkcją skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra HD.

Kina domowe

Nowe zestawy kina domowego to pierwsze modele w ofercie LG dostosowane do współpracy z telewizorami wyświetlającymi obraz w jakości Ultra HD. Dzięki funkcji skalowania, obraz ze standardowych źródeł można oglądać w rozdzielczości UHD, czterokrotnie bardziej szczegółowej niż obecne Full HD. Oba modele posiadają również funkcję konwersji obrazu z 2. do 3D. Membrany głośników wykonano natomiast z wysoce odpornego na czynniki zewnętrzne włókna aramidowego, co niweluje zniekształcenia dźwięku.

Dzięki aplikacji Pilot LG AV, użytkownicy mogą kontrolować działanie kina domowego z ekranu smartfonu. Technologia Miracast pozwala na przesyłanie do telewizora obrazu wyświetlanego przez urządzenie przenośne. Sprawia to, że zdjęcia, filmy i gry ze smartfona można z łatwością wyświetlić na dużym ekranie, nawet w rozdzielczości UHD. Dodatkowo, tryb Private Sound pozwala na przesyłanie dźwięku z kina domowego do urządzeń mobilnych.

Modele BH7530. oraz BH7430P mogą także pełnić rolę domowego centrum multimedialnego. Za sprawą funkcji LG Smart TV, oferują one dostęp do aplikacji lifestylowych, interaktywnych gier i usług VOD. Wbudowany moduł Wi-Fi oraz przeglądarka internetowa umożliwiają nieograniczony dostęp do treści internetowych, w tym także treści FLASH.

Topowy Blu-Ray BP 730

Podobnie jak opisywane wcześniej kina domowe, tak i nowy odtwarzacz Blu-ray BP73. posiada funkcję skalowania obrazu do rozdzielczości ULTRA HD. W ten sam sposób odbywa się również konwersja obrazów 2D do 3D, czy konwertowanie obrazu wysłanego z urządzeń mobilnych do rozdzielczości 4K.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw funkcji multimedialnych, a także pilot Magic Remote zapewniający pełną kontrolę nad domowym kinem. Zestaw funkcji Smart TV, można obsługiwać przy użyciu pilota LG Magic Remote Pilot działa jak mysz trzymana w powietrzu, umożliwiając wskazywanie pozycji menu, natomiast jego rolka jest przydatna podczas przeglądania stron WWW oraz wyszukiwania. Odtwarzacz BP73. jest też wyposażony w port USB współpracujący z myszą i klawiaturą, dzięki czemu może być obsługiwany jak komputer. Dwurdzeniowy procesor urządzenia pozwolił na zaimplementowanie funkcji wyszukiwania All-in-One, dzięki której konsumenci mogą jednocześnie przeszukiwać treści premium oraz aplikacje, a wyniki są wyświetlane w jednym oknie gwarantującym łatwy dostęp.

Oprócz odtwarzania płyt Blu-ray 2. lub 3D, urządzenie zapewnia dostęp do treści oferowanych w Internecie przez usługodawców, takich jak Hulu Plus, Pandora, Netflix, czy YouTube. Co więcej, odtwarzacz skaluje rozdzielczość obrazu, umożliwiając jego wyświetlanie na telewizorach ULTRA HD o rozdzielczości 3840x2160 pikseli, czyli czterokrotnie większej niż FULL HD. Funkcja Smart Share zapewnia z kolei łatwy dostęp do multimediów, takich jak muzyka, filmy lub zdjęcia zapisanych na dowolnym urządzeniu, które jest podłączone do domowej sieci. Oprócz tego, odtwarzacz BP730 współpracuje z technologią Miracast, dzięki której na telewizorze można wyświetlać obraz wyświetlany przez smartfon lub inne urządzenie przenośne.

Dzięki funkcji Private Sound Mode odtwarzacz Smart Blu-ray może przesyłać dźwięk bezpośrednio do smartfona, np. podczas oglądania filmów w nocy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)