Nowe dyski WD razem ze stacją dokującą

Nowe dyski WD razem ze stacją dokującą

Nowe dyski WD razem ze stacją dokującą
08.10.2009 14:19, aktualizacja: 08.10.2009 15:25

Firma WD przedstawiła nowy przenośny zewnętrzny dysk twardy My Passport Elite wyposażony w podświetlane wskaźniki poziomu zapełnienia oraz blokady dysku, informującym o stanie zabezpieczenia dostępu do danych. Nowością jest dołączona do zestawu stacja dokująca z portem USB, w której umieszczamy wygodnie dysk. To idealne rozwiązanie dla osób, którzy często przenoszą swoje dane: po pierwsze oszczędza miejsce na biurku, po drugie – nie ma potrzeby poszukiwania każdorazowo wolnego złącza USB.

Podobnie jak niedawno wprowadzony dysk My Passport Essential , My Passport Elite jest wyposażony w oprogramowanie WD SmartWare do ciągłej i automatycznej archiwizacji danych oraz jest zabezpieczony 256-bitowym kluczem szyfrowania sprzętowego. Dyski są dostępne w 3 kolorach: anodowana czerwień, anodowany granat i czarny metalik. Nowa seria oferuje następujące pojemności: 32. GB, 500GB i 640GB.
Nowe dyski My Passport Elite zaopatrzone są w zintegrowany program WD SmartWare, które zapewnia automatyczną archiwizację danych oraz zabezpieczenie dostępu do danych zapisanych na nośniku. Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie przy pierwszym podłączeniu dysku WD My Book Elite, w prosty i intuicyjny sposób. Graficzny interfejs programu WD SmartWare na bieżąco, w czasie rzeczywistym ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy każdej modyfikacji lub tworzeniu. Oprogramowanie WD SmartWare tworzy na dysku oddzielny obszar zarezerwowany do backupu plików, pozostawiając wystarczającą ilość wolnej przestrzeni do zapisu danych.

Obraz
© (fot. WD)

Podświetlany wskaźnik zapełnienia dysku pozwala jednym rzutem oka ocenić ilość wolnego miejsca. Ikona kłódki wskazuje, czy dysk jest zabezpieczony hasłem. Bez podania właściwego hasła, nie dostaniemy się do plików zmagazynowanych na dysku. Warto dodać, że to rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci.

Konstrukcja stacji dokujących WD jest komfortowa w użyciu, umożliwiając podłączenie i odłączenie dysku My Passport jedną ręką. Stacja dodatkowo zasila dysk przez złącze USB, więc nie potrzebne jest żadne dodatkowe źródło zasilania.

*Ceny i dostępność * Dyski My Passport Elite są dostępne u wybranych reselerów i dystrybutorów w pojemnościach: 320 GB, 500 GB oraz 640 GB. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: 320 GB za 510,00 PLN, 500 GB za 665,00 PLN i 640 GB za 870,00 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)