Nowe dyski twarde o pojemności 750 GB dla notebooków

Nowe dyski twarde o pojemności 750 GB dla notebooków
Źródło zdjęć: © WD

30.03.2010 14:18, aktual.: 31.03.2010 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma WD ogłosiła wprowadzenie na rynek 2,5 calowych dysków o pojemności 750 GB - największej obecnie pojemności na rynku dysków twardych do notebooków

Nowy dysk WD Scorpio Blue o pojemności 75. GB został zaprojektowany z myślą o notebookach. Jego konstrukcja jest wynikiem połączenia nowoczesnej technologii zapisu wysokiej gęstości opracowanej przez WD, umożliwiającej zmieszczenie 375 GB na jednym talerzu, oraz technologii Zaawansowanego Formatowania.

Dysk twardy WD Scorpio Blue 750GB jest doskonałym rozwiązaniem do notebooków oraz innych urządzeń przenośnych, przeznaczonym dla tych użytkowników, którzy wymagają ogromnych pojemności przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, dłuższego czasu pracy na bateriach, a także nie nagrzewających się i niezawodnych rozwiązań magazynowania danych. Nowy dysk WD Scorpio Blue jest jednym z najcichszych 2,5 calowych dysków twardych na rynku.

Obraz
© (fot. WD)

[

]( http://tanio.pl/WD-Scorpio-Blue-WD7500KEVT-25-750GB-8MB-SATA300---1-2455-12064154.html )

Cechy dysku twardego WD Scorpio Blue: Technologia Zaawansowanego Formatowania - rozwiązanie stworzone przez firmę WD i z powodzeniem stosowane przez innych producentów umożliwiające zwiększenie wydajności formatu nośników, a przez to tworzenie dysków o większych pojemnościach.

WhisperDrive - autorska technologia firmy WD będąca połączeniem najnowocześniejszych algorytmów wyszukiwania. Dzięki nim dyski WD są jednymi z najcichszych 2,5 calowych dysków twardych na rynku. Zastosowane algorytmy umożliwiły także zoptymalizowanie sposobu wyszukiwania danych na dysku twardym, co znacznie zmniejszyło zużycie energii przez urządzenie.

ShockGuard - technologia, która chroni elementy mechaniczne oraz powierzchnie talerzy dysku przed wstrząsami.

SecurePark - technologia, która parkuje głowicę zapisującą z dala od powierzchni talerza w momentach rozruchu i zatrzymywania talerzy dysku, a także po jego wyłączeniu. Dzięki temu głowica nigdy nie dotyka powierzchni dysku, co skutkuje zmniejszonym zużyciem tego elementu, a przez to zwiększoną niezawodnością dysku oraz lepszą odpornością na wstrząsy wyłączonego sprzętu.

Cena i dostępność

Dyski twarde WD Scorpio Blue 750 GB (model WD7500BPVT) są właśnie wysyłane do wybranych dystrybutorów. Sugerowana cena wynosi 424 PLN. Dyski te są objęte 3-letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)