Nowe dyski SSD Verbatim z SATA III

Nowe dyski SSD Verbatim z SATA III

Nowe dyski SSD Verbatim z SATA III
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.02.2012 11:58, aktualizacja: 08.02.2012 16:12

Verbatim wprowadził do swojej oferty nowe, 2,5-calowe dyski SSD, które wykorzystują standard SATA III. Dzięki niemu, są one dwukrotnie szybsze niż urządzenia SATA-II i umożliwiają transfer danych z prędkością do 550 MB/s przy odczycie i do 510 MB/s przy zapisie. Dyski SSD to także szybszy rozruch komputera i szybsze uruchamianie aplikacji.

Nowe dyski Verbatim dostępne są w wersjach 12. GB i 240 GB, a deklarowana przez producenta szybkość transferu do hosta wynosi 6 Gb/s. Dyski, z racji swojej budowy, która pozbawiona jest części mechanicznych wydłużają czas pracy komputerów na baterii, ale także są znacznie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

W dyskach Verbatnim zastosowano kontroler SandForce 228. z zaawansowanym niwelowaniem zużycia, funkcjami EDC/ECC oraz algorytmami „odśmiecania”, które mają zapewnić stabilne działanie oraz korekcję błędów, zapewniając tym samym niezawodność urządzeń. Dyski wyposażono także w technologię S.M.A.R.T. (Self Monitoring and Reporting Technology) i natywną obsługę funkcji TRIM w systemie operacyjnym Windows 7.

Produkty wyceniono na 850 zł (120 GB) i 1590 zł (24. GB).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)