Nowe dyktafony cyfrowe Sony

Nowe dyktafony cyfrowe Sony

Nowe dyktafony cyfrowe Sony
Źródło zdjęć: © Sony
19.03.2010 12:55, aktualizacja: 19.03.2010 13:41

Firma Sony informuje o planach wprowadzenia nowych dyktafonów cyfrowych MP3, które łączą dźwięk o wysokiej jakości i długi czas nagrywania z prostą obsługą. Nowe modele są lekkie i wygodne w użyciu. Sprawdzą się przy nagrywaniu wywiadów, wystąpień i prezentacji.

ICD-SX750 i ICD-SX850

2 GB pamięci flash w modelu SX75. wystarcza do 750 godzin nagrań plików audio (w trybie LP). Model SX850 ma 4 GB pamięci, która pozwala na nagranie materiału o długości do 1505 godzin. Oznacza to, że odtworzenie wszystkich nagrań zajęłoby ponad 2 miesiące.

Obraz
© ICD-SX75. (fot. Sony)

W uzyskaniu wysokiej jakości nagrań pomagają trzy mikrofony: para niskoszumowych mikrofonów stereo oraz kierunkowy mikrofon o dużej czułości, ułatwiający nagrywanie wystąpień z większej odległości. Czystość dźwięku poprawia dodatkowo filtr dolnoprzepustowy, a technologia Noise Cut wzmacnia pasmo częstotliwości głosu i ułatwia jego zrozumienie. Dyktafony są wyposażone w funkcje VOR (nagrywania sterowanego głosem) i dodawania/zastępowania nagrania.

Użytkownik ma do wyboru szereg formatów nagrywania. Do codziennych nagrań przeznaczone są formaty MP3 i odznaczający się dużą efektywnością LPEC. Kiedy liczy się najwyższa jakość dźwięku, można wybrać format Linear PCM, umożliwiający zapis głosu i muzyki w bardzo dobrej jakości.

Transkrypcję dokonanego wywiadu albo wykładu ułatwia 36-stopniowa regulacja prędkości odtwarzania w zakresie od -75. do +200%. W zarządzaniu nagraniami pomaga pełny zestaw funkcji edycyjnych, takich jak dzielenie, kasowanie, zakładki oraz wybieranie folderu i przenoszenie nagrań.

Oba dyktafony z powodzeniem pełnią też funkcję przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Po podłączeniu dostarczonych słuchawek dousznych zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku z kolekcji nagrań w formatach MP3 i WMA. Interfejs USB umożliwia przesyłanie nagrań głosu, utworów MP3. a nawet plików komputerowych standardową techniką "zaznacz i wklej". Ułatwia to wykonywanie zapasowych kopii plików w komputerze.

Naładowany akumulator wystarczy do 1. godzin ciągłego nagrywania lub do 22 godzin odtwarzania z użyciem słuchawek. Do odsłuchu nagrań można też użyć wbudowanego głośnika.

Dostarczane wyposażenie obejmuje przewód USB, pokrowiec, podstawkę, osłonę mikrofonu poprawiającą czystość nagrań przy wietrze, jak również CD-ROM z programem Digital Voice Editor.

Do nabycia jest ponadto specjalny zestaw ICD-SX850DR, który poza dyktafonem zawiera stację dokującą USB oraz CD-ROM z oprogramowaniem Dragon NaturallySpeaking 10 Recorder Edition.

ICD-BX800 i ICD-PX820

Dyktafony ICD-BX80. i ICD-PX820 nadają się do nagrywania wykładów i wywiadów oraz dokumentowania codziennych przemyśleń. Oba modele mają 2 GB pamięci flash i pozwalają na nagranie do 500 godzin materiału.

Obraz
© ICD-BX80. (fot. Sony)

Dyktafony BX80. i PX820 posiadają duży, podświetlany wyświetlacz LCD i wygodnie rozmieszczone przyciski funkcji. Urządzenia można używać bez angażowania rąk - funkcja VOR (nagrywania sterowanego głosem) automatycznie wstrzymuje nagrywanie w momentach przerw w dźwięku.

Zastosowanie jednej baterii alkalicznej R0. wystarczy do 48 godzin nieprzerwanego nagrywania. Czas odtwarzania przy korzystaniu ze słuchawek wynosi on do 32 godzin (w trybie LP).

Obraz
© ICD-PX82. (fot. Sony)

Dyktafon ICD-PX820 ma wszystkie cechy modelu BX800, a ponadto jest wyposażony w port USB i dostarczany w komplecie z kablem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)