Nowe, bezprzewodowe karty sieciowe Swexx

Nowe, bezprzewodowe karty sieciowe Swexx

Nowe, bezprzewodowe karty sieciowe Swexx
22.08.2011 12:37, aktualizacja: 22.08.2011 12:47

Sweex wprowadza na polski rynek nową serię bezprzewodowych kart sieciowych. Wśród nowości znalazły się urządzenia jak np. Wireless 150N Nano, która po podłączeniu do portu USB praktycznie nie wystaje z obudowy komputera.

Na nową serię kart sieciowych firmy Sweex składa się osiem modeli - trzy przeznaczone do montażu w komputerach oraz pięć podłączanych za pośrednictwem portu USB.

Dla użytkowników komputerów przenośnych dobrym rozwiązaniem może być np. model Wireless 150N Nano Adapter USB. Urządzenie to po podłączeniu do portu USB praktycznie nie wystaje z obudowy notebooka czy netbooka, dzięki czemu niemożliwe jest np. przypadkowe uszkodzenie karty i portu podczas przenoszenia komputera. Cenę ustalono na 89 zł.

Obraz
© Adapter Nano (fot. Sweex)

Wireless 150N Adapter XR to z kolei karta sieciowa na USB, która sprawdzi się tam, gdzie pojawiają się problemy z zasięgiem sieci WiFi. Karta wyposażona jest w wydajną zewnętrzną antenę, zapewniającą stabilne połączenie i szybki transfer danych w warunkach, w których standardowe moduły WiFi (np. te montowane w komputerach przenośnych) mogą zawodzić. Dotyczy to np. dużych domów i budynków firmowych czy mieszkań/biur z grubymi ścianami. Cenę karty ustalono na 79 zł.

Obraz
© Adapter XR (fot. Sweex)

Innym modelem jest Wireless 150N Adapter USB - urządzenie podłączane do portu USB, które zapewnia transfer danych z maksymalną prędkością 150 Mb/s, wyposażone w specjalny przycisk, umożliwiający łatwe włączenie standardu zabezpieczającego WPS. Urządzenie kosztuje 79 zł.

Serię nowych kart sieciowych Sweex uzupełniają modele:

Wireless 300. Card PCI - bezprzewodowa karta WiFi z dwiema odłączanymi antenami, przeznaczona do montażu w komputerach PC. Maksymalna prędkość transferu: 300 Mb/s. Cena: 99 zł.

Wireless 150. Card PCI - bezprzewodowa karta WiFi z odłączaną anteną, przeznaczona do montażu w komputerach PC. Maksymalna prędkość transferu: 150 Mb/s. Cena: 79 zł.

Wireless 300. Adapter USB - bezprzewodowa karta WiFi na USB, zapewniająca transfer sięgający 300 Mb/s. Dostępna jest również wersja z dołączonym oprogramowaniem do automatycznej instalacji w systemie operacyjnym. Cena: 99 zł (wersja z automatyczną instalacją: 119 zł).

Network Card PCI - standardowa karta sieciowa z portem Ethernet, przeznaczona do montażu w komputerach PC. Cena: 24,9. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)