Nowe Atomy od Intela

Nowe Atomy od Intela

Nowe Atomy od Intela
04.03.2009 13:41, aktualizacja: 04.03.2009 13:53

Nowe produkty z serii Intel Atom Z5xx oferują opcje
temperaturowe klasy przemysłowej, a także różne rozmiary obudowy lepiej
przystosowane do samochodowych urządzeń informacyjno-rozrywkowych,
telefonów multimedialnych, ekotechnologii oraz innych zastosowań
przemysłowych

Firma Intel Corporation ogłosiła, że rozpoczyna produkcję unikatowych wersji procesorów Intel Atom i dwóch kontrolerów systemowch do swojej linii produktów biznesowych. Nowe produkty z serii Intel Atom Z5xx oferują opcje temperaturowe klasy przemysłowej, a także różne rozmiary obudowy lepiej przystosowane do samochodowych urządzeń informacyjno-rozrywkowych, telefonów multimedialnych, ekotechnologii oraz innych zastosowań przemysłowych.

Ekspansja Intela na kilku nowych segmentach rynku jest w dużej mierze zasługą energooszczędnych procesorów Atom, które wprowadziły popularną architekturę IA do systemów osadzonych, takich jak samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe (IVI), rozwiązania automatyki przemysłowej oraz telefony multimedialne. Ponadto produkty te zmieniają oblicze rynku dzięki postępom w zintegrowanej grafice 2D i 3D, akceleracji wideo oraz obsłudze wielu systemów operacyjnych, w tym kilku wersji Windows i Linux.

Intel Atom to najmniejszy procesor Intela, z najmniejszymi na świecie i najbardziej energooszczędnymi tranzystorami. Intelowski dział systemów osadzonych, który liczy sobie już 30 lat, skupia się na maszynach i urządzeniach, które oferują funkcje obliczeniowe i internetowe, ale nie są tradycyjnymi komputerami biurkowymi, laptopami ani serwerami.

Obraz
© Procesor Atom Z5xxP (fot. Intel)

Seria procesorów Intel Atom Z5xx przeznaczona jest nie tylko do systemów samochodowych, ale również do nowej kategorii internetowych urządzeń komunikacyjnych, które Intel nazywa telefonami multimedialnymi. Rozmiar obudowy i pobór mocy procesorów z serii Intel Atom Z5xx sprawia, że nadają się one idealnie do telefonów multimedialnych, które zapewniają usługi komunikacyjne oparte na protokole IP oraz łatwy dostęp do aplikacji, takich jak e-mail, wiadomości tekstowe, informacje o pogodzie, YouTube, horoskopy i cyfrowe albumy fotograficzne.

Aby przyspieszyć rozwój tej kategorii urządzeń, Intel przedstawił dziś platformę referencyjną telefonu multimedialnego, która ma ułatwić wprowadzanie nowych urządzeń na rynek. Platforma referencyjna obejmuje schematy oraz zweryfikowane stosy oprogramowania. Nowe produkty będą dostępne w drugim kwartale tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)