Nowe Air Force One nie dla Donalda Trumpa

Nowe Air Force One nie dla Donalda Trumpa
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Adam Bednarek

18.07.2018 14:21, aktual.: 18.07.2018 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boeing wyprodukuje dwa nowe samoloty 747-8, które latać będą jako Air Force One. Chociaż chwali je Donald Trump, to on nimi raczej nie poleci.

Kontrakt o wartości 3,9 miliarda dolarów zakłada, że Boeing wyprodukuje dwa nowe modele samolotu 747-8. Air Force One zostaną pomalowane na czerwono, biało i niebiesko. Będą więc wyglądać nieco inaczej niż obecne.

Samoloty mają być gotowe w grudniu 2024 roku. Jak zauważa serwis rp.pl, to oznacza, że Donald Trump już z nich nie skorzysta. A na pewno nie przez długi czas. Następne wybory odbędą się w 2020 roku, więc nawet gdyby Trump został wybrany po raz drugi na głowę państwa, to i tak opuści urząd krótko po dostarczeniu maszyn - wszak jego kadencja rozpoczęła się w styczniu 2017 roku. Jedynym wyjściem jest zrezygnowanie z udziału w następnych wyborach, ale kandydowanie w 2024. To jednak chyba zbyt skomplikowany i mało prawdopodobny politycznie scenariusz.

Boeingi 747-8, zaprojektowane dla prezydenta USA, muszą mieć zdolność latania w najgorszych warunkach, takich jak np. wojna nuklearna. Sam Donald Trump zapowiedział, że nadchodzące Air Force One mają być najlepsze na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także