Nowa, wydajna seria notebooków Sony VAIO Z

Nowa, wydajna seria notebooków Sony VAIO Z

Nowa, wydajna seria notebooków Sony VAIO Z
Źródło zdjęć: © Sony
05.02.2010 12:21, aktualizacja: 05.02.2010 12:32

Firma Sony przygotowała nowe notebooki dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnych komputerów w podróży. Nowe modele z serii VAIO Z cechują się sporą wydajnością, przez co pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu i poprawę efektywności pracy

W nowych komputerach Sony znajdziemy 4 GB pamięci RAM, jak również dysk SSD. Takie rozwiązanie pozwala przesyłać dane szybciej niż z wykorzystaniem twardego dysku o prędkości obrotowej 540. obr./min.

Obraz
© (fot. Sony)

Wbudowany w notebookach z serii VAIO Z układ graficzny NVIDIA GeForce GT330. jest wyposażony w 1 GB pamięci VRAM GDDR3 i umożliwia komfortową pracę nad dokumentami z dużą ilością multimediów, wyświetlanie prezentacji, odtwarzanie filmów itp. Nowością jest dynamiczny, hybrydowy system graficzny, który inteligentnie optymalizuje wydajność grafiki pod kątem potrzeb użytkownika. Alternatywę dla ręcznego wyboru trybu przez użytkownika stanowi tryb AUTO, w którym notebook analizuje warunki pracy i na tej podstawie automatycznie wybiera tryb dużej wydajności akumulatora bądź dużej szybkości.

Modele z nowej serii VAIO Z ważą niecałe 1,4. kg, a ich obudowy z włókna węglowego i aluminium łączą najwyższy standard wykonania z wygodą użytkowania i wytrzymałością. Atrakcyjność ich wyglądu dodatkowo zwiększa mocny, ale lekki wspornik na nadgarstki, produkowany w precyzyjnym procesie technologicznym z jednego kawałka aluminium.

Wyświetlacz VAIO charakteryzuje się rozdzielczością 160. x 900 (w modelu VPC-Z11Z9E) oraz przekątną 13,1" (33,3 cm). Zastosowane w nim podświetlenie diodami LED gwarantuje jasny, wyraźny i kontrastowy obraz.

Obraz
© (fot. Sony)

Wbudowany czujnik zewnętrznego oświetlenia automatycznie włącza podświetlenie klawiatury w ciemniejszych miejscach, zmniejszając równocześnie jasność ekranu w celu zaoszczędzenia energii.

Dla większej wygody i komfortu użytkownika, z przodu notebooków znajduje się przycisk ASSIST, służący do uruchamiania programu VAIO Care. Ten nowy, łatwy w użyciu program ułatwia diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem - cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć myszą.

Obraz
© (fot. Sony)

Nowe notebooki VAIO Z są oparte na najnowszej generacji energooszczędnych procesorów Intel Core i dostarczane z oryginalnym systemem Windows 7 Professional.

Oferta obejmuje również cały szereg dodatków (dostępnych opcjonalnie), takich jak: dedykowana stacja dokująca, skórzane pokrowce, myszy i akumulatory o podwyższonej wydajności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)