Nowa wersja oprogramowania dla PlayStation 4. Co się zmieni?

Nowa wersja oprogramowania dla PlayStation 4. Co się zmieni?

Nowa wersja oprogramowania dla PlayStation 4. Co się zmieni?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2015 15:28, aktualizacja: 02.09.2015 17:08

Sony ujawniło dziś szczegóły dotyczące nadchodzącej aktualizacji oprogramowania systemu PlayStation 4 (w wersji 3.00 (nazwa wewnętrzna: Kenshin). W aktualizacji pojawi się sporo nowych funkcji i ulepszeń, w tym nowe sposoby na łatwe łączenie się z innymi graczami, zarówno na samym systemie, jak i poza nim.

Główne funkcje aktualizacji stawiają na ciekawe interakcje społecznościowe oraz zawierają nowe sposoby na grę. Przykładem może być funkcja Społeczności na PS4. dzięki której każdy może tworzyć, odkrywać i dołączać do stron profilów społecznościowych.

Aktualizacja wprowadza również dwóch nowych partnerów do funkcji SHARE, w ramach społecznościowej aktualizacji mediów. Gracze będą mogli udostępniać 10-sekundowe klipy wideo bezpośrednio na Twitterze poprzez przycisk SHARE na kontrolerze. Posty wideo Twittera będą się pojawiały jednocześnie we wszystkich pozostałych strumieniach, w tym w strumieniu "Co nowego". Co więcej, w aktualizacji tej pojawi się opcja YouTube Live, dzięki czemu strumieniowe przesyłanie wideo na żywo będzie dostępne dla wszystkich graczy, we wszystkich grach.

Dzięki aktualizacji oprogramowania systemu w wersji 3.0. łatwiej będzie można brać udział i oglądać wydarzenia w grach, dzięki całkowicie nowej funkcji Wydarzeń. Nowość ta pozwala graczom rejestrować, brać udział i oglądać wydarzenia w grach oraz zyskiwać do nich dostęp poprzez funkcję "Moje wydarzenia" i "Wybrane wydarzenia". Powiadomienia o czasach rozpoczęcia wydarzeń będą wyświetlane zarówno na PS4, jak i w PlayStation App, a gracze mogą je następnie udostępnić bezpośrednio na Facebooku czy Twitterze.

Dzięki poszerzonym funkcjonalnościom nadawania, aktualizacja ta pozwoli też graczom Prosić o udostępnienie rozgrywki znajomego po tym, jak jego aktywność zostanie wyświetlona w dziale "Teraz uruchomione". Po otrzymaniu prośby o udostępnienie strumienia z rozgrywki, znajomy może odpowiedzieć, łącząc się z graczem lub rozpoczynając sesję Share Play.

Do aplikacji znajomych na PS4 dodana zostanie funkcja Ulubionych grup. Gracze będą mogli dodawać nowe lub istniejące grupy, sprawdzać stan sieciowy grup znajomych oraz natychmiast rozpoczynać sesję gry. Użytkownicy będą mogli tworzyć i dołączać do kilku grup, zmieniać ich nazwy oraz personalizować miniaturki.

W aktualizacji oprogramowania systemu pojawi się także dodatkowa ilość dostępnej przestrzeni sieciowej dla wszystkich członków PlayStation Plus. Wzrośnie ona z 1 do 1. GB.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)