Nowa wersja kultowych głośników Tonsil Altus

Nowa wersja kultowych głośników Tonsil Altus

Nowa wersja kultowych głośników Tonsil Altus
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.09.2015 15:00

Nowe zestawy głośnikowe Altus 380, które w stu procentach zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce trafiają właśnie do wybranych salonów audio w naszym kraju.

Konstrukcja kolumny wzmocniona jest wewnętrznym ożebrowaniem, a obudowa wykonana jest z grubościennej płyty MDF o pojemności zwiększonej do 10. litrów, co pozytywnie wpływa na akustykę. Dodatkowo, obudowa posiada zintegrowaną komorę balastową, którą każdy użytkownik może wykorzystać według własnych preferencji. Podstawowe modele wykończone są tzw. lakierem fortepianowym, kolejne naturalnym fornirem w połączeniu z lakierem, inne skórą i naturalnym fornirem, a jeszcze inne dekorowane specjalnymi grafikami.

Co ciekawe, jest to całkowicie nowy produkt, zaprojektowany od podstaw. Głośnik wysokotonowy posiada miękko zawieszoną, tytanową kopułkę dzięki której uzyskane zostało naturalne brzmienie bez żadnych podbarwień. Z kolei głośnik niskotonowy ma innowacyjną konstrukcję wykorzystującą dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik średniotonowy, jako sprawdzona jednostka pozostał w niezmienionej formie. W Nowych Altusach zastosowanie znalazły także nowe, precyzyjnie strojone zwrotnice, które są z podzespołów m.in. firmy MŰNDORF i z wykorzystaniem kondensatorów M-Cap Supreme.

Cena: około 300. zł za parę.

Parametry techniczne nowych Altusów:

Moc maksymalna: 380 W
Pasmo przenoszenia : 25 - 25 000 Hz
Efektywność: 91 dB
Impedancja: 8 Ω
Waga kompletu kolumn: ok. 10. kg

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)