Nowa wersja beta Norton 360 v. 5.0

Nowa wersja beta Norton 360 v. 5.0

Nowa wersja beta Norton 360 v. 5.0
Źródło zdjęć: © Symantec
13.10.2010 10:37, aktualizacja: 13.10.2010 10:50

Firma Symantec udostępniła dziś publiczną wersję beta kompleksowego rozwiązania zabezpieczającego Norton 360 v. 5.0. Nowe wydanie posiada rozbudowane funkcje zabezpieczające obecne w pakiecie Norton Internet Security 2011, w tym funkcję Norton Insight 2.0, opartą na analizie reputacji danych

Technologia Horton Insight 2.0 błyskawicznie sprawdza czas i miejsce pochodzenia programów, w celu natychmiastowego zidentyfikowania i całkowitego zablokowania nowych złośliwych aplikacji - bez względu na używaną przeglądarkę, komunikator czy system wymiany plików. Od czasu wprowadzenia technologii na rynek w zeszłym roku, objęła ona rankingiem reputacji ponad bilion plików.

Obraz
© (fot. Symantec)

Funkcje bezpieczeństwa

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają produktowi marki Norton zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, to:
Download Insight 2.0 - narzędzie sprawdzające za pomocą najnowszego systemu badania reputacji każdy pobierany plik pod kątem jego złośliwości jeszcze przed jego uruchomieniem,
System SONAR 3, zapewniający rzeczywistą ochronę przed nowymi zagrożeniami (typu „zero-day”) dla innych systemów zabezpieczających,
System Insight 2.0, wyposażony w funkcję Proactive Performance Alerts, wykrywającą programy nadmiernie wykorzystujące zasoby komputera i spowalniające w ten sposób jego pracę.

Poza funkcjami zabezpieczającymi, rozwiązanie Norton 36. obejmuje ochronę tożsamości, automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz optymalizację wydajności komputera. Pozwala to zapewnić bezpieczeństwo w sposób kompleksowy i automatyczny, nie wymagając przy tym uwagi ze strony użytkowników.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika w nowym Norton 36. porządkuje ustawienia, kontrolki bezpieczeństwa oraz informacje o ochronie komputera i jego wydajności na jednym prostym, zaprojektowanym od nowa ekranie.

Tegoroczną nowością jest funkcja Norton Protection Map, która dostarcza aktualne informacje o najnowszych zagrożeniach wykrytych i neutralizowanych przez firmę Symantec. Mapa ta obrazuje fakt, że cyberprzestępczość rozprzestrzenia się w czasie rzeczywistym na całym świecie i przypomina użytkownikom, że muszą dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie.

Nowy interfejs użytkownika obejmuje także szybki dostęp do usługi rodzinnego bezpieczeństwa Norton Online Family oraz do systemu Norton Safe Web, ostrzegającego o niebezpiecznych witrynach przed przejściem do nich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)