Nowa seria telewizorów Sharp UQ10

Nowa seria telewizorów Sharp UQ10

Nowa seria telewizorów Sharp UQ10
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.03.2014 15:00

Sharp wprowadza do sprzedaży telewizory Sharp AQUOS Quattron Pro serii UQ10. Technologia Quattron Pro firmy Sharp ma zapewniać 2,5 razy więcej subpikseli niż tradycyjne telewizory Full HD. W chwili wprowadzenia na rynek są to jedyne produkowane seryjnie modele telewizorów Full HD zdolne do wyświetlania materiałów o rozdzielczości Ultra HD (4K) przesyłanych przez złącze HDMI.

Telewizory Sharp AQUOS 3. UQ10 z technologią Quattron Pro mogą wyświetlać obrazy o rozdzielczości 2,5 razy większej niż Full HD. Oznacza to, że pozwalają na oglądanie materiałów – włączając w to treści 4K – w rozdzielczości większej niż dowolny model telewizora Full HD. Nawet, jeśli materiał ma niższą rozdzielczość, upscaller panelu Quattron Pro podniesie ją – niezależnie, czy jest to sygnał z tunera satelitarnego, kablowego, telewizji naziemnej, odtwarzacza Blu-ray, DVD czy konsoli do gier.

Quattron Pro

Quattron Pro to druga generacja opracowanej przez firmę Sharp technologii czterech kolorów podstawowych (RGBY) Quattron, która dodaje żółty subpiksel do standardowej grupy subpikseli RGB (czerwony, zielony, niebieski), dzięki czemu możliwe jest odtworzenie ponad miliarda odcieni kolorów. Panele Quattron Pro udoskonalono o opracowaną przez firmę Sharp technologię sterowania subpikselami, która jest w stanie podzielić 4 subpiksele kolorów podstawowych (RGBY) na dwa (górny i dolny), co powoduje, że jeden piksel obrazu składa się z ośmiu sterowanych niezależnie subpikseli. Technologia ta wyświetla aż 1. milionów subpikseli – o 10 milionów więcej niż oferują standardowe telewizory o rozdzielczości Full HD.

Obraz z certyfikatem THX

Telewizory serii UQ1. zostały przetestowane i zatwierdzone zgodnie ze specyfikacją THX Display opracowaną przez firmę THX Ltd. Obecnie telewizory serii UQ10 są jedynymi telewizorami Full HD LED TV z certyfikatem THX dostępnymi na rynku europejskim. Standard ten zakłada dokładne odwzorowanie obrazu – tak, aby odbiorca otrzymywał te same wrażenia, które są udziałem ekipy filmowej w studiu nagraniowym.

Dźwięk – Yamaha HXT

W telewizorach zamieszczono nagłośnienie w technologii Yamaha HXT (Harmonics Enhancer Extended - poszerzony wzmacniacz harmonicznych), które poprawia brzmienie zarówno tonów wysokich, jak i niskich poprzez odtwarzanie poszczególnych składowych dźwięku.

Technologie Smart – Miracast, Octoshape, Bluetooth

Połączenie telewizorów Sharp serii UQ1. z dowolnym urządzeniem mobilnym jest bardzo proste. Dzięki mobilnej aplikacji Aquos Remote Lite, telewizorem można sterować przy pomocy odpowiednich gestów wykonywanych tabletem lub smartfonem. Ponadto, korzystając z technologii Miracast, multimedia i gry ze smartfona lub tabletu można wyświetlać bezpośrednio na ekranie telewizora UQ10. Dodatkowo za sprawą połączenia Bluetooth możemy przesyłać muzykę do telewizora oraz podłączyć myszkę i klawiaturę do obsługi portalu Aquos Net+.

Nowa technologia Octoshape pozwala komfortowo i bez przestojów oglądać kanały HD nadawane strumieniowo przez internet, nawet przy łączach nieprzekraczających prędkości transmisji danych 5 Mb/s.

Wielkość

Seria UQ1. jest dostępna z ekranami o przekątnych 60, 70 i 80 cali. Technologia firmy Sharp zastosowana w tych panelach oraz zwiększona rozdzielczość oznacza, że do komfortowego oglądania obrazu wystarczy odległość 2,3 m w przypadku ekranu 60-calowego oraz odpowiednio 2,7 m i 3 m dla ekranów 70- i 80 calowych.

Ceny:
LC-60UQ10 (60 cali) – 8 999 zł
LC-70UQ10 (70 cali) – 13 999 zł
LC-80UQ10 (80 cali) – 27 999 zł

Źródło: Materiały prasowe / JG, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)