Nowa seria projektorów Epson dla szkół

Nowa seria projektorów Epson dla szkół
Źródło zdjęć: © Epson

21.04.2010 11:34, aktual.: 21.04.2010 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa seria projektorów Epson o ultrakrótkim rzucie została zaprojektowana z myślą o rosnącym popycie na łatwe w obsłudze wyposażenie teleinformatyczne sal lekcyjnych. Nowe modele idealnie współpracują ze standardowymi bądź interaktywnymi tablicami suchościeralnymi, ponieważ niezwykle krótki dystans, z jakiego odbywa się projekcja, znacząco zmniejsza poziom odblasków i cieni

Nowa linia Epsona składa się z pięciu projektorów, z czego dwa zapewniają interaktywność każdej powierzchni projekcyjnej. Jest to rozwiązanie, które dotychczas dostępne było w tablicach interaktywnych. Modele Epson EB-460. i Epson EB-450Wi wykorzystują interaktywne pióro, dające nauczycielowi pełną kontrolę nad obszarem projekcji. Pozwala to swobodnie wprowadzać i zapisywać wszelkie notatki i uzupełnienia.

Obraz
© (fot. Epson)

W przypadku większych sal lekcyjnych pomocny może być wbudowany głośnik o mocy 1. W. Projektory wchodzące w skład nowej linii wyposażone są w złącza Ethernet i opcjonalnie w moduł sieci bezprzewodowej, co pozwala nauczycielom przesyłać prezentacje przez sieć.

Pozostałe produkty w tej ofercie to Epson EB-460. Epson EB-440W i Epson EB-450W. Oferują one taką samą funkcjonalność, jak Epson EB-460i oraz Epson EB-450Wi, z wyjątkiem interaktywności. Sprawdzają się idealnie w klasach, w których potrzebne są jaśniejsze i bardziej czytelne prezentacje bez odblasków i cieni. Wszystkie opisywane modele są intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu nauczyciele mogą skoncentrować się na lekcji, a nie na sprzęcie.
Projektory Epson o ultrakrótkim dystansie projekcji oferują solidną kombinację wysokiej rozdzielczości i jasności, dochodzącej do 300. lumenów natężenia światła barwnego (Colour Light Output). Modele Epson EB-440W, Epson EB-450Wi i Epson 450W pracują w rozdzielczości WXGA, co pozwala w pełni wykorzystać panoramiczne notebooki czy tablety, a także nagrania DVD.
Projektory oferują szereg funkcji w zakresie łączności, wyświetlania obrazu i wygody obsługi, które zostały stworzone z myślą o nauczycielach, w tym:

•. Narzędzia interaktywne (EB-450Wi i EB-460i): interaktywne pióro elektroniczne zastępuje myszkę i daje nauczycielowi kontrolę nad obszarem projekcji.

•. Wyświetlanie 2-w-1 przez USB - natychmiastowa instalacja bez konfiguracji: pozwala od razu wyświetlać obrazy z komputerów Windows PC lub Mac przez złącze USB, co ułatwia instalację i eliminuje problemy, jakie wiążą się z podłączaniem grubych przewodów VGA.

•. Wejście do podłączenia mikrofonu: wydzielone złącze pozwala nauczycielowi posłużyć się mikrofonem. Projektor został wyposażony w głośnik o mocy 10 W. Oszczędza to struny głosowe i sprawia, że wszyscy uczniowie mogą słyszeć słowa nauczyciela. Do regulacji głośności służą przyciski na projektorze bądź pilocie zdalnego sterowania.

•. Bardziej wydajna lampa: dzięki opracowanej przez Epsona technologii lamp E-TORL, żywotność lampy w trybie eko wynosi do 3500 godzin.

•. Prezentacje bez komputera: wygodne połączenie z pamięciami USB, np. dyskami flash, pozwala łatwo wyświetlać obrazy w formacie JPEG bez użycia komputera.

•. Technologia 3LCD: najnowsza technologia 3LCD, z trzema układami, zapewnia nadzwyczajne, niezwykle realistyczne kolory i wysoką szczegółowość, dzięki którym prezentacje nabierają siły wyrazu. Rozwiązanie 3LCD wyróżnia się także niskim zużyciem energii, optymalnie wykorzystując dostępne światło lampy, aby uzyskać najwyższą jakość projekcji.

Sugerowane ceny detaliczne:
Epson EB-440W - 6390 PLN
Epson EB-450W - 6780 PLN
Epson EB-460 - 7555 PLN
Epson EB-450Wi - 8390 PLN
Epson EB-460i - 9110 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)