Nowa seria netbooków VAIO P

Nowa seria netbooków VAIO P
Źródło zdjęć: © Sony

21.05.2010 15:13, aktual.: 21.05.2010 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy model VAIO waży nieco ponad 600 g i został stworzony dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Uzupełnienie centralnie umieszczonego trackballa stanowi dodatkowa tabliczka dotykowa i przyciski myszy. Elementy te, umieszczone przy obu brzegach ekranu, powielają funkcje głównych elementów sterujących. Umożliwiają wygodną obsługę dwoma kciukami, gdy użytkownik trzyma komputer oburącz

Nowością w netbookach VAIO P i w całej rodzinie VAIO jest wbudowany GPS i kompas cyfrowy. Urządzenia te pomagają odnaleźć się w obcym mieście (wymagane jest połączenie z Internetem, za które mogą być naliczane opłaty) - na przykład znaleźć drogę do hotelu lub do pobliskiej restauracji.

Obraz
© Dodatkowy sposób sterowania w netbooku Sony VAIO P (fot. Sony)

Nowe oprogramowanie VAIO Location Search umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym elektronicznej mapy, bez obciążania zasobów przeglądarki. Oprócz pozycji i kierunku, na mapie pojawiają się także potencjalnie interesujące miejsca oraz informacje o lokalnej pogodzie.

O mobilności nowego netbooka świadczy również wbudowany modem 3G, zapewniający dostęp do szybkiego Internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowych.

VAIO P jest pierwszym notebookiem Sony z wbudowanym przyspieszeniomierzem, reagującym na ruchy urządzenia. Dzięki niemu do zmiany wyświetlanego zdjęcia, strony dokumentu PDF lub strony www z historii przeglądania wystarcza lekkie potrząśnięcie komputerem.

Czujnik rozpoznaje też obrócenie komputera na bok i automatycznie obraca zawartość ekranu, pozwalając na wygodne czytanie dokumentów w układzie pionowym. Dodatkowe przyciski myszy są umieszczone tak, aby można nimi było wygodnie przewracać kartki w układzie pionowym - jak przy czytaniu książki albo magazynu.

Netbook jest wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę oraz jasny, panoramiczny wyświetlacz VAIO Display Plus - o proporcjach idealnych do wyświetlania filmów lub dwóch stron www obok siebie. Wbudowany czujnik oświetlenia samoczynnie reguluje jasność obrazu, a zarazem oszczędza energię.

Obraz
© (fot. Sony)

Dla dodatkowej wygody, osobne przyciski zapewniają szybki dostęp do Internetu oraz do programu serwisowego VAIO Care.

Notebooki z nowej serii VAIO P będą oferowane w trzech kolorach czarnym, białym i pomarańczowym. Można również dokupić do nich szereg akcesoriów, do których należy osłona silikonowa i pasek.

Nowe notebooki VAIO z serii P będą dostępne w drugiej połowie czerwca 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)