Nowa seria lodówek LG

Nowa seria lodówek LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.09.2014 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG pokazało właśnie najnowszą serię energooszczędnych lodówek, stworzonych specjalnie z myślą o rynku europejskim. Nowe lodówki LG umożliwiają dłuższe utrzymanie świeżości produktów, mają łatwiejsze do zagospodarowania wnętrze i według producenta są wygodniejsze w użyciu.

Oszczędność energii

Dzięki wysokiej wydajności energetycznej A+++ - 20. w połączeniu z systemem Total No Frost lodówki z dolnym przodują na rynku w dziedzinie oszczędności energii. Zawdzięczają to autorskiemu rozwiązaniu – specjalnie zaprojektowanej liniowej sprężarce inwerterowej, która cechuje się zredukowanym do minimum tarciem, większą trwałością i mniejszym hałasem. W testach przeprowadzonych przez VDE lodówki LG wyposażone w inwerterową sprężarkę liniową okazały się o 32 procent bardziej energooszczędne niż te, które były wyposażone w konwencjonalne kompresory tłokowe, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. Badania instytutu VDE wykazały również, że lodówka LG była aż o 25 procent cichsza niż podobna lodówka zasilana tradycyjnym kompresorem tłokowym.

Rozwiązanie Door-in-Door

System Door-in-Door sprawia, że dostęp do najczęściej wybieranych produktów z lodówki jest łatwiejszy, co przekłada się na redukcję uciekającego zimnego powietrza z głównej komory lodówki o 4. procent i sprawia, że jedzenie zachowuje świeżość dłużej. W pełni dostosowywalne wnętrze lodówki (regulowany koszyk, poręczne szuflady z regulowaną wysokością) ułatwia stworzenie odpowiedniej konfiguracji przez samego użytkownika wg własnych potrzeb.

Elastyczne wnętrze

Cieńsza ściana izolacyjna sprawia, że przestrzeń nowej czterodrzwiowej lodówki LG jest jeszcze większa. Środkowa przegroda, spotykana zazwyczaj w lodówkach dwudrzwiowych, również została wyeliminowana, co pozwoliło na uzyskanie więcej miejsca do przechowywania żywności i napojów. Co więcej, zwiększający wygodę użytkowania system zarządzania przestrzenią Smart Storage umożliwia lepsze zagospodarowanie półek oraz przegródek i pomaga lepiej uporządkować zawartość lodówki.

Total No Frost

Podczas gdy większość konwencjonalnych systemów z wewnętrznym obiegiem powietrza rozprowadza zimne powietrze nieregularnie, technologia LG Total No Frost, występująca we wszystkich lodówkach firmy, oferuje równomiernie chłodzenie całego wnętrza. Dzięki systemowi Multi Air Flow cyrkulacja zimnego powietrza odbywa się za pośrednictwem wielu nawiewów, zapewniając taką samą temperaturę w każdym miejscu. System filtrowania powietrza Pure N Fresh usuwa zapachy z lodówki za pomocą wentylatora o dużej mocy, wprowadzając jednocześnie świeże powietrze za pośrednictwem kanałów przepływowych.

Inteligentna technologia

Funkcja Smart Diagnosis pozwala pracownikom serwisu na szybkie zdiagnozowanie problemów bez konieczności wzywania serwisanta. Specjalna pokrywa Moist Balance Crisper ułatwia zatrzymywanie wilgoci, wydłużając tym samym przydatność produktów żywnościowych. Znajdująca się w głównej komorze lodówki strefa Fresh 0 Zone to miejsce do przechowywania mięsa i ryb, z której użytkownicy mają łatwy dostęp do tych często używanych produktów bez konieczności ich rozmrażania i ponownego zamrażania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)