Nowa pralka Siemens iQ 800 Master Class

Nowa pralka Siemens iQ 800 Master Class

Nowa pralka Siemens iQ 800 Master Class
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.11.2011 14:14

Na naszym rynku pojawiła się nowa pralka Siemens iQ 800 Master Class, która nie tylko pierze, ale też samodzielnie usuwa wszelkie plamy bez użycia dodatkowych środków. Do użytkownika należy jedynie załadowanie urządzenia i wybór programu - całą resztą zajmie się technologia iQ 800.

Zastosowana w pralce funkcja varioExpert pozwola wybrać w każym programie jeden z oszczędnych wariantow prania: można skrócić o połowę czas cyklu lub zredukować zużycie energii. Za skracanie czasu prania nawet o 60. odpowiada funkcja speedExpert, a za zmniejszanie zużywanej ergii odpowiada funkcja ecoExpert. Ciekawostką jest funkcja stani Expert, która a w sposób automatyczny usuwa z ubrań 16 rodzajów plam.

Pralka Siemens iQ 80. jest wyjątkowo oszczędna, a jej wyniki mówią same za siebie: iQ 800 Master Class zużywa tylko 0,13 kWh/kg – to oznacza, że należy do najlepszej klasy energetycznej A+++. Zawdzięcza to zarówno czujnikom, przystosowującym cykl prania do potrzeb każdego załadunku, jak i silnikowi iQdrive, znacznie obniżającemu zużycie energii. Regulowana jest temperatura, ilość wody i czas, czyli wszystko, co ma wpływ na efektywność prania.

Zmiana kolorystyki oraz wprowadzenie nowych elementów z charakterystycznym niebieskim podświetleniem panelu zintegrowało ten model z innym sprzętem marki Siemens. Nowoczesny system sterowania zapewnia wygodną, intuicyjną obsługę oraz przejrzysty przegląd wszelkich ustawień.

Przycisk Start / Pauza umożliwia dokładanie rzeczy do bębna w każdym momencie, jeśli tylko cykl prania na to pozwala. Pozwala też wyjąć odzież natychmiast po zakończeniu pro-gramu. Specjalnie opracowany mechanizm obsługi drzwi sprawia, że są niezwykle łatwe do otwiera-nia i zamykania. Ponadto drzwi Comfort ze 180-stopniowym kątem otwarcia sprawiają, że zarowno załadunek, jak i rozładunek jest o wiele wygodniejszy.

Ważną cechą pralek iQ 80. jest szeroki wybór programów specjalnych. Znajdziemy wśród nich oddzielne ustawienia na przykład dla syntetyków, ubrań sportowych, delikatnej bielizny, wełny czy koszul.

Cena: około 4130 zł Podstawowe dane nowych pralek Siemens iQ 800 Master Class:
o Symbol: WM14Y740PL
o Pojemność: 8 kg
o Prędkość wirowania: 1400/400 obr./min
o Klasa efektywności energetycznej: A+++
o Klasa skuteczności prania: A
o Klasa efektywności suszenia: B
o Cena: ok. 412. PLN

o Symbol: WM16Y740PL
o Pojemność: 8 kg
o Prędkość wirowania: 1600/400 obr./min
o Klasa efektywności energetycznej: A+++
o Klasa skuteczności prania: A
o Klasa efektywności suszenia: A
o Cena: ok. 4219 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)