Trwa ładowanie...
ycipk-2qqqe7

Nowa podwodna broń. Wojsko USA właśnie ją testuje

Amerykanie testują podwodne pociski. Mają one rozwiązać problem nieskuteczności tych tradycyjnych, które w związku z dużą gęstością wody, są w takim środowisku dużo wolniejsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA z nową bronią. Testy trwają
USA z nową bronią. Testy trwają (Wikimedia Commons CC0)
ycipk-2qqqe7

Według informacji portalu "Defense One" pociski testuje Amerykańskie Dowództwo Sił Specjalnych (USSOCOM). Natomiast "Business Insider" mówi o testowaniu ich przez Techniczne Biuro Wsparcia ds. Walki z Terroryzmem (CTTSO).

Celem testów jest umożliwienie żołnierzom marynarki wojennej, wyszkolonym w akcjach w podwodnym środowisku, atakowanie łodzi spod powierzchni. Dodatkowo takie pociski byłyby niezwykle przydatne dla żołnierzy ostrzeliwujących ze śmigłowców łodzie podwodne.

Czytaj też: Rosja pokazała hipersoniczny pocisk nuklearny. "Największy przełom od 1957 roku"

ycipk-2qqqe7

Pociski zakończone wolframem

Tradycyjne pociski w środowisku wodnym zwalniają, ponieważ woda jest prawie osiemset razy gęstsza niż powietrze. Pociski podwodne zostały stworzone przez firmę "DSG Technologies". Ich końcówki są pokryte wolframem, co pozwala stworzyć przed nimi mały pęcherzy powietrza. Pęcherzyk zmniejsza opór wody w podobny sposób, jak działa to w przypadku torped.

Firma miała zademonstrować swoje pociski na strzelnicy w Karolinie Północnej. Wystrzeliła je z karabinu Colt AR-15, przebijając 13 bloków o grubości 40 cm zrobionych z żelatyny batalistycznej.

ycipk-2qqqe7

Czytaj też: USA. Strzelanina w bazie marynarki wojennej na Florydzie

Źródło: Futurism.com, Businessinsider.com

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2qqqe7

ycipk-2qqqe7
ycipk-2qqqe7