Trwa ładowanie...

Nowa płyta główna Foxconn z Intel Z68

Foxconn przedstawił płytę główną wyposażoną w chipset Intel Z68 - Z68A-S. Płyta obsługuje procesory Sandy Bridge drugiej generacji
Share
Nowa płyta główna Foxconn z Intel Z68
dpq71nn

Nową płytę FOXCONN wyposażono w jeden slot PCI Express 2.0 x1. służący do podłączenia zewnętrznej karty graficznej. Płyta posiada na tylnym panelu 6 portów USB 2.0 i 2 porty USB 3.0 o maksymalnej przepustowości 5 Gbit/s oraz wyjścia wideo - VGA (D-Sub) oraz DVI.

 (fot. Foxconn)
Źródło: (fot. Foxconn)

Płyta FOXCONN Z68A-S obsługuje technologię Lucid Virtu GPU Virtualization pozwalającą na automatyczne przełączanie pomiędzy zintegrowaną z procesorem kartą graficzną, a wydajniejszą, podłączoną do portu PCI Express 2.0 x16. Virtu analizuje obciążenie procesora GPU i automatycznie wybiera pomiędzy kartami graficznymi. Pozwala to na wyłączenie zewnętrznej karty i ograniczenie poboru energii.

dpq71nn

Drugą nową technologią zastosowaną na płycie jest Intel Smart Response Technology. Pozwala ona na przyspieszenie działania systemu poprzez umieszczenie najczęściej używanych plików na podłączonym do komputera dysku SSD (może być o niedużej pojemności, np. 2. GB). Dzięki temu zwiększa się szybkość odczytu danych i zmniejsza czas dostępu do nich.

W celu zwiększenia stabilności pracy i niezawodności płyty, została ona wyposażona w kondensatory 100. SOLID i ferrytowe dławiki.

Gwarancja i cena:

Cena płyty głównej FOXCONN Z68A-S wynosi 47. zł brutto. Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

dpq71nn

Specyfikacja:

 Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Kliknij, aby powiększyć
dpq71nn

Podziel się opinią

Share
dpq71nn
dpq71nn
Więcej tematów