Nowa obudowa Mid Tower LIAN LI PC‑X500

Nowa obudowa Mid Tower LIAN LI PC-X500
Źródło zdjęć: © lian-li.com

17.09.2008 20:50, aktual.: 17.09.2008 21:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa seria obudów komputerowych LIAN LI PC-X500 przeznaczona jest głównie dla użytkowników ceniących sobie wysoką jakość, wygodę, funkcjonalność a przy tym oryginalny wygląd...

Gdy decydujemy się na zakup nowego komputera największe znaczenie dla większości z nas ma jego moc obliczeniowa oraz pojemność pamięci operacyjnej i dysku twardego. Na ostatni plan schodzi wybór odpowiedniej obudowy, przy której zakupie kierujemy się głównie wyglądem często zapominając o jej jakości i funkcjonalności. Należałoby zastanowić się jakie kryteria powinna ona spełniać by w pełni zaspokajać nasze potrzeby. Być może zainteresuje nas nowość tajwańskiego producenta akcesoriów, zasilaczy i obudów komputerowych - _ LIAN LI _.

Nowa seria obudów komputerowych _ Super Mid Tower LIAN LI PC-X500 _ przeznaczona jest głównie dla użytkowników ceniących sobie wysoką jakość, wygodę, funkcjonalność a przy tym oryginalny wygląd. Jej konstrukcja opiera się na dwóch strefach zoptymalizowanych pod kątem wydajności chłodzenia. Pozwalają one oddzielić położenie podstawowych podzespołów komputera takich jak płyta główna, procesor i karta graficzna od zasilacza, napędów optycznych i dysków twardych. Ciekawostka jest to, że na przednim panelu nie znajdziemy żadnych zatok, do których mielibyśmy dostęp z zewnątrz. Producent umieścił dwie zatoki 5,25”. oraz jedną 3,5” na bocznej ściance obudowy – lewej lub prawej (użytkownik może sam zdecydować o ich położeniu).

Obraz
© (fot. lian-li.com) ZOBACZ GALERIĘ

W obudowie można zamontować płyty główne zgodne ze standardami ATX i microATX. Jej wymiary to 23. mm x 380 mm x 585 mm. Całość wykonano z aluminium, a boczny panel dodatkowo został wygłuszony specjalnym materiałem izolacyjnym. W wytłumieniu hałasu generowanego przez zasilacz i dyski twarde pomogą taśmy i gumowe pierścienie pochłaniające drgania. Wewnątrz - z przodu i z tyłu zostały zainstalowane cztery wentylatory 120 mm z filtrami powietrza i możliwością regulacji ich prędkości obrotowej (1020-1200-1500 RPM). Na górze obudowy znajduje się panel z czterema portami USB 2.0, jednym IEEE 1394 (FireWire) oraz złączami eSATA i HD audio + AC97.

Cena obudowy _ Super Mid Tower LIAN LI PC-X500 : 1299 złotych _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)