Nowa obudowa Cooler Master HAF XM

Nowa obudowa Cooler Master HAF XM
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.04.2012 15:24, aktual.: 25.04.2012 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cooler Master pokazał najnowszą wersję obudowy typu midi-tower: HAF XM. Model ten będzie dostępny w dwóch wersjach - z tradycyjnym, zabudowanym panelem bocznym oraz w wersji z przezroczystym, w formie okna.

Bezkompromisowe chłodzenie
Obudowa HAF XM (High Air Flow –. Wysoki Przepływ Powietrza) wyposażona jest w wydajny system chłodzenia oparty o cztery wentylatory o średnicy 200mm (dwa na górze, po jednym na froncie i z boku) oraz tylny wentylator 140mm. Dzięki temu HAF XM utrzyma niską temperaturę pracy całego systemu nawet w przypadku wykorzystania najwydajniejszych, a przy tym wydzielających znaczne ilości ciepła, komponentów. Obudowa HAF XM oferuje również szerokie wsparcie dla rozbudowanych zestawów chłodzenia cieczą. Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie pozwalają na montaż dwóch chłodnic 140mm w górnej części obudowy oraz jednej, 140mm na tylnej ściance.

Model ten wyposażony jest w obrotowy (90°) panel boczny, który umożliwia bezproblemowy dostęp do kluczowych komponentów komputera. Ponadto HAF XM to 8+1 portów rozszerzeń, które pozwalają m.in. na instalację do trzech kart graficznych pracujących w trybie NVIDIA SLI lub AMD CrossFire. Użytkownicy mogą także skorzystać z aż dziewięciu pamięci masowych HDD lub SSD, z czego dwa urządzenia montowane są w slotach typu X-Dock. Dla jednego napędu 2.5”. producent przygotował specjalny punkt mocowania znajdujący się po drugiej stronie ramy montażowej płyty głównej. Produkt Cooler Master oferuje również rozbudowany panel przedni udostępniający po dwa porty USB 3.0 i USB 2.0, wejście i wyjście audio oraz ledowy system kontroli wentylatorów.

Obudowa HAF XM wyposażona jest także system ukrywania kabli. Dzięki odpowiednim szczelinom oraz uchwytom, umieszczonym za ramą montażową płyty głównej, użytkownicy mogą bez problemów ukryć większość kabli zasilających i służących do przesyłania danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)