Nowa linia mobilnych projektorów od Epsona

Nowa linia mobilnych projektorów od Epsona

20.10.2008 12:18, aktual.: 20.10.2008 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Epson zaprezentował urządzenia EB-S6, EB-X6 i EB-W6 — serię projektorów, które oferują jasność do 2200 lumenów. Te niezwykle wszechstronne i łatwe w użyciu urządzenia znajdą zastosowanie zarówno w firmach, jak i instytucjach edukacyjnych

Epson zaprezentował urządzenia EB-S6, EB-X6 i EB-W6 — serię projektorów, które oferują jasność do 2200 lumenów. Te niezwykle wszechstronne i łatwe w użyciu urządzenia znajdą zastosowanie zarówno w firmach, jak i instytucjach edukacyjnych.

Raphael Payre, menedżer ds. marketingu produktów w Epson Europe, powiedział: „EB-S6 i EB-X6 to dobre jakościowo, niedrogie i wielofunkcyjne projektory dla firm i instytucji edukacyjnych. Ponieważ zaś 200. to rok formatu panoramicznego, projektor EB-W6 o rozdzielczości WXGA spełnia potrzeby użytkowników szerokoekranowych laptopów. Projektory można łatwo przenosić, a zaawansowana technologia 3LCD firmy Epson zapewnia jaśniejszy obraz i wierniejszą reprodukcję kolorów w różnych lokalizacjach”.

Cechą charakterystyczną tej serii jest wszechstronność. Niewielki rozmiar i mała waga zapewniają pełną mobilność, a wygodna, stylowa torba przydaje się do transportowania urządzenia i akcesoriów. Projektor jest również przystosowany do szybkiego i łatwego montażu pod sufitem.

Obraz
© Projektor EPSON EB-X6 (fot. Epson)

EB-S6 i EB-X6 oferują jasność 2200 lumenów i współczynnik kontrastu 2000:1 w rozdzielczości odpowiednio SVGA i XGA. Automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych dostępna w modelach X6 i W6 zapewnia regulację kąta i odległości. Technologia WXGA w projektorze EB-W6 zapewnia o 30 procent więcej miejsca na ekranie. Wszystkie nadają się do rzutowania obrazu z jasnością 2000 lumenów na białej tablicy podczas interaktywnych zajęć edukacyjnych.
Dzięki technologii 3LCD firmy Epson nowe projektory zapewniają wysoką jakość obrazu. Doskonałe kolory i znakomita jasność gwarantują, że każda prezentacja będzie klarowna i wyrazista.

Produkty są wyposażone w szereg innowacji, które zwiększają wszechstronność, efektywność i łatwość użycia. Funkcja szybkiego startu skraca czas rozruchu do zaledwie pięciu sekund, przez co jest to jedna z najszybszych serii projektorów na rynku. Funkcja bezpośredniego włączania i wyłączania, unikatowa w projektorach tej klasy, pozwala użytkownikowi po prostu podłączyć albo odłączyć kabel zasilający w celu włączenia lub wyłączenia projektora. Złącza HDMI, USB i SD sprawiają, że EB-W6 nadaje się idealnie do prezentacji multimedialnych.

Łatwa w użyciu technologia USB Display firmy Epson pozwala na podłączenie projektora za pomocą kabla USB, więc użytkownik może natychmiast przystąpić do prezentacji, bez potrzeby konfigurowania sprzętu. Nie potrzeba już skomplikowanych kabli RGB. Pilot umożliwia sterowanie pokazami slajdów i cyfrowym powiększeniem obrazu. Projektora można używać w każdym środowisku dzięki technologii E-TORL, która oferuje wyjątkowo wysoką jasność 200. lumenów przy maksymalnej energooszczędności. Zużycie energii jest bardzo niskie — wystarcza lampa o mocy 170 W. Całe opakowanie nadaje się do recyklingu i nie zawiera polistyrenu, co ogranicza do minimum negatywny wpływ na środowisko.

Epson EB-S6/X6/W6 — kluczowe cechy i funkcje:
 Jeden model o natywnej rozdzielczości XGA (panel 3LCD – rozdzielczość 1024 x 768)
i jeden SVGA (panel 3LCD – rozdzielczość 800 x 600) oraz o jasności 2200 lumenów (EB-X6/EB-S6)
 Jeden model o natywnej rozdzielczości WXGA (panel 3LCD – rozdzielczość 1280 x 800) oraz o jasności 2000 lumenów (EB-W6)
 Technologia USB Display — najprostszy sposób rzutowania obrazu z komputera
 Pełna gama złączy, w tym wejście HDMI w modelu EB-W6
 EB-W6: pokazy slajdów bez użycia komputera przez gniazda USB i SD
 Funkcje bezpośredniego włączania i wyłączania (niepotrzebne chłodzenie)
 Wbudowany głośnik o mocy 7 W w modelu EB-W6 – wbudowany głośnik o mocy 1 W w modelach EB-S6/X6
 3 lata gwarancji na projektor, 1 rok gwarancji na lampę
 EB-X6/S6 w wersjach edu (dla szkół) –. 3 lata gwarancji na projektor i lampę
 Sugerowane ceny brutto: o Epson EB-S6 – 1590 zł
o Epson EB-X6 – 2099 zł
o Epson EB-W6 – 2990 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)