Nowa kolekcja sprzętów dużego AGD: Samsung Chef

Nowa kolekcja sprzętów dużego AGD: Samsung Chef10.09.2014 13:54
Nowa kolekcja sprzętów dużego AGD: Samsung Chef
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Samsung podczas targów IFA 2014 pokazał nową linię urządzeń kuchennych Chef Collection. Nowe produkty umożliwiają m. in. precyzyjną kontrolę temperatury, są wygodniejsze w obsłudze, a nową zmywarkę Samsung WaterWall wyposażono w zupełnie nowy system rozprowadzania wody. W skład serii wchodzą chłodziarko - zamrażarki, piekarniki, płyty indukcyjne i wspomniane wyżej zmywarki.

Jednym z kluczowych spostrzeżeń kucharzy jest fakt, iż niezmiernie ważne jest, aby mięso było utrzymywane w odpowiedniej temperaturze jeszcze przed gotowaniem. Odpowiedzią Samsunga ma być wprowadzenie lodówki z kolekcji Chef, w której zastosowano technologie minimalizującą wahania temperatury. Ponadto, dzięki technologii SpaceMax, w lodówce jest o 3. procent więcej miejsca na przechowywanie produktów niż w przeciętnej lodówce do zabudowy tych samych rozmiarów.

We współpracy z kucharzami powstały również nowe rozwiązania do gotowania. W piekarniku z kolekcji Chef zastosowano technologię Gourmet Vapour, która wykorzystuje przegrzaną parę wodną do optymalizacji struktury i smaku potraw, zwłaszcza podczas pieczenia lub opiekania. Podgrzana do ponad 100°C para tworzy cienką mgiełkę, która jest szybko i równomiernie rozprowadzana po powierzchni potraw przez wentylator konwekcyjny. Efektywna dystrybucja ciepła i wilgoci ma poprawiać jakość potraw, które mają stać się chrupiące i rumiane na zewnątrz, ale pozostać miękkie i soczyste w środku.

Płyta indukcyjna z kolekcji Chef, wyposażona natomiast wyposażóna w technologię Virtual Safety Flame. Wyświetlacz urządzenia posiada funkcję wyraźnie pokazującą, kiedy płyta jest rozgrzana i z jaką intensywnością. Oświetlenie LED podświetla każdą strefę gotowania, pokazując stopień jej rozgrzania. Dzięki temu wiadomo, z jaką mocą pracuje płyta.

Nowa era w zmywaniu

288758961736726675
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Dotychczasowa technologia stosowana w zmywarkach nie zmieniła się od 16. lat. Zmywarka Samsung z kolekcji Chef wykorzystuje technologię WaterWall. Liniowy mechanizm przesuwa się wzdłuż dna zmywarki, sprawiając, że pionowe strumienie wody pod stałym ciśnieniem docierają do każdego zakątka urządzenia, czego nie potrafią zapewnić tradycyjne spryskiwacze obrotowe. Ściana wody przesuwa się we wnętrzu zmywarki od rogu do rogu, docierając za każdym razem do każdego naczynia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)