Nowa karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

Nowa karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
Źródło zdjęć: © NVIDIA

26.01.2011 11:39, aktual.: 26.01.2011 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Latem ubiegłego roku NVIDIA zaskoczyła graczy wprowadzeniem do swojej oferty karty graficznej GeForce GTX 460, którą większość testerów okrzyknęła kartą o najlepszym stosunku wydajności do ceny...

Latem ubiegłego roku NVIDIA zaskoczyła graczy wprowadzeniem do swojej oferty karty graficznej GeForce GTX 460, którą większość testerów okrzyknęła kartą o najlepszym stosunku wydajności do ceny. NVIDIA ma szansę powtórzyć ten sukces, wprowadzając do sprzedaży kartę GeForce GTX 560 Ti. Ma to być możliwe dzięki wyższej średnio o około 33% wydajność, dużemu potencjałowi podkręcania, czy dobremu stosunkowi wydajności do zużycia energii.

GeForce GTX 56. Ti to najnowsza karta z rodziny układów “Fermi”, zaprojektowanych z myślą o dostarczeniu komputerom PC wysokiej wydajności w grach wykorzystujących DirectX 11. Dodatkowo karta ma się charakteryzować cichą pracą, niewielkim zapotrzebowaniem na energię oraz korzystną ceną.

Producent podaje, że w porównaniu z najbliższym konkurencyjnym produktem, GTX 56. Ti jest aż do 65% szybszy w najnowszych grach z DX11 wykorzystujących teselację, oraz do 30% wydajniejszy w grach poprzedniej generacji - z DX9 i DX10. Architektura układu, wykorzystuje m.in. rdzeń graficzny taktowany zegarem o częstotliwości 822 MHz, 8 układów odpowiedzialnych za teselację oraz 384 rdzenie CUDA.

Dzięki wsparciu technologii NVIDIA 3. Vision oraz NVIDIA Surround, GeForce GTX 560 Ti pozwala cieszyć się ponad 500 grami czy filmami Blu-ray w pełnym stereoskopowym 3D nawet na 3 wyświetlaczach jednocześnie. Technologia NVIDIA SLI, będąca rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie wielu procesorów graficznych, zapewni natomiast ogromny skok wydajności graczom, którzy zdecydują się na dodanie do ich systemów drugiej karty GeForce GTX 560 Ti.

GTX 560 Ti jest już dostępny w ofercie wiodących producentów kart graficznych, m.in.: ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle czy Zotac. Już w dniu premiery w sprzedaży znajdą się zarówno modele referencyjne, pracujące z zegarami 822 MHz, jak i te fabrycznie podkręcone nawet powyżej 1 GHz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)