Nowa kampania spamerów na Walentynki

Nowa kampania spamerów na Walentynki

Nowa kampania spamerów na Walentynki
Źródło zdjęć: © kaspersky
28.01.2009 19:03, aktualizacja: 29.01.2009 09:27

Dzień Świętego Walentego to znakomita okazja dla wszystkich spamerów. Eksperci ostrzegają, że za nową walentynkową kampanią spamową stoją ludzie odpowiedzialni za trojana Storm.

Eksperci z MX Logic, Trend Micro i Panda Security zarejestrowali rozpoczęcie nowej kampanii spamowej. Maile rozsyłane do użytkowników odsyłają ich na odpowiednio spreparowane strony, gdzie czai się trojan o nazwie Waledec. Specjaliści od spraw sieciowego bezpieczeństwa zauważyli podobieństwo pomiędzy aktualnym zagrożeniem, a zeszłorocznym, za którym stali ludzie odpowiedzialni za trojana Storm. Storm to typowy koń trojański, atakujący poprzez jedną z luk w zabezpieczeniach OS-u lub jakiejś z pracujących w nim aplikacji. Zainfekowana maszyna przekształcana jest w tzw. komputer-zombie (czyli element botnetu).

Najprawdopodobniej Waledec jest odświeżoną wersją Storma, a jego zadaniem jest zbudowanie nowego botnetu. Jak na razie botnet stworzony przez Waledeca jest stosunkowo niewielki, bowiem obejmuje około 10 tysięcy komputerów, ale jak utrzymują eksperci rośnie w zastraszającym tempie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)