Nowa generacja wytrzymałego Toughbooka CF-19

Nowa generacja wytrzymałego Toughbooka CF‑19

Nowa generacja wytrzymałego Toughbooka CF-19
13.06.2011 13:08

W lipcu na polski rynek trafi piąta generacja wytrzymałych notebooków Toughbook CF-19. Komputer wyposażono w czytelniejszy ekran i lepsze podzespoły.

Piąta generacja Toughbooka CF-1. wyposażona jest w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-2520M (2.5GHz) oraz układ graficznego Intel HD 3000. Komputer wyposażony będzie w 4GB pamięci RAM, system operacyjny Windows 7 Professional (32- lub 64-bitowy) oraz 320GB dysk twardy. Dla bardziej wymagających klientów Panasonic przygotował modele wyposażone w szybkie dyski SSD o wielkościach 128GB i 256GB lub 500GB dysk HDD.

Obraz
© (fot. Panasonic)

CF-1. został wyposażony w 10 calowy ekran dotykowy, pokryty antyrefleksyjną warstwą polaryzacyjną. Konstrukcja komputera umożliwia jego prostą zamianę w tablet za pomocą tylko jednej dłoni. CF-19 oferuje trzy rodzaje wygodnych klawiatur, w tym podświetlaną gumową oraz wyspową. Dzięki portowi PCMCIA komputer można wyposażyć w dodatkową kartę rozszerzeń, która umożliwi np. łączność GSM. Ponadto nowy Toughbook jest kompatybilny z akcesoriami dostępnymi dla starszych modeli CF-19, jak uchwyty, baterie czy stacje dokujące. Zastosowana bateria, według danych producenta, ma zapewnić do 9h pracy.

Prawdziwą siłą CF-1. jest jego odporność na uszkodzenia. Solidna obudowa chroni jego podzespoły przed uderzeniami, upadkiem, działaniem wody, pyłu, wibracji i zmienną temperaturą. Twardy dysk został umieszczony w wypełnionej pianką kieszeni, która zabezpiecza go przed upadkami i wilgocią.

Cena:
Od 18 000 PLN netto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)