Nowa generacja konsol może w ogóle nie powstać?

Nowa generacja konsol może w ogóle nie powstać?

Nowa generacja konsol może w ogóle nie powstać?
Źródło zdjęć: © Jon Fingas / CC
22.04.2016 13:13

Liczne przecieki w sprawie PlayStation Neo czy też - jak sugerowano wcześniej - PS4.5, to prawdopodobnie zwiastun nowej polityki producentów konsol.

Wygląda na to, że Sony zamierza w pierwszej kolejności udoskonalać obecną generację konsol PlayStation, a nie pracować nad zupełnie nowym urządzeniem. Tą teorię potwierdzają nie tylko coraz bardziej wiarygodne przecieki na temat udoskonalonej wersji PS4. ale także słowa samego szefa SCE.

Lorne Lanning, twórca serii Oddworld, miał okazję zapytać Shuhei Yoshidę o to, kiedy będziemy mogli zobaczyć jak będzie wyglądać PlayStation 5. Szef Sony enigmatycznie odparł, że prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć "nie kiedy, ale czy w ogóle zobaczymy PS5". W podobnym tonie jakiś czas temu wypowiedział się także Phil Spencer w kontekście następcy Xbox One.

Być może plan zakłada modernizowanie aktualnej generacji konsol do czasu, aż infrastruktura sieciowa pozwoli na swobodne stremowanie gier w wysokiej jakości. Wówczas zarówno hardware jak i fizyczne nośniki przestaną mieć dla graczy jakiekolwiek znaczenie.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowe Ubuntu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)